Funding Circle 1 milyar poundluk halka arza hazırlanıyor

10 Ocak 2018
308 Görüntüleme

Küçük işletmelere hızlı kredi sunan Funding Circle, bu yıl içinde gerçekleştirmeyi planladığı halka arz için finansal danışman arayışına başladı.

Sky News haberini kaynak gösteren Banking Tech tarafından paylaşılan bilgilere göre, FinTech unicorn’ları arasına adını yazdıran Funding Circle hisselerini halka açmayı hedefliyor ve bu sürece etkin biçimde kılavuzluk edecek danışmanlar arıyor. Londra borsasına arz edilecek olan Funding Circle’ın 1 milyar pound değerlemeyi ilk günden görmesi bekleniyor.

2010 yılında hizmete açılan ve Aegon’dan toplam 160 milyon pound yatırım karşılığında 4 yıllık bir iş birliği gerçekleştiren Funding Circle, aynı zamanda Accel’in öncülük ettiği ve Baillie Gifford, Index Ventures, Rocket Internet, DST Global ve Temasek Holdings gibi girişim sermayelerinin katıldığı bir oturumda 100 milyon dolarlık fon toplamıştı.

Pazar değeri “2 unicorn” mertebesine ulaşabilir

FinTech girişiminin planları tutarsa, mevcut yatırımcılar halka arz sonrası pazar değerinin 2 milyar pounda kadar yükselebileceğini iddia ediyor. Elbette bu söylentileri şu aşamada spekülatif yorumlar olarak görmekte fayda var. Kendi açıklamalarına göre bugüne kadar on binlerce küçük ve orta ölçekli işletmeye 5 bin ile 1 milyon pound arası kredi sağlayan Funding Circle, gördüğü yoğun ilgi karşılığında operasyonlarını Avrupa’nın dört bir yanına ve okyanusun öte yanına taşıdı.

Funding Circle halen Birleşik Krallık, Almanya, ABD, İspanya ve Hollanda’da faaliyet gösteriyor. Şirket bugüne kadar toplamda 5 milyar doları aşan değerde krediyi KOBİ’lere sağlamış bulunuyor.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Cryptojacking’e nasıl önlem almalı?
Bitcoin
137 görüntüleme
Bitcoin
137 görüntüleme

Cryptojacking’e nasıl önlem almalı?

Ege Can Canko - 17 Mart 2018

Sophos Orta Doğu ve Afrika’dan Sorumlu Başkan Yardımcısı Harish Chib, Cryptojacking hakkında değerlendirme ve tavsiyelerini paylaştı. Kripto madencilik, kripto paralarla…

Ant Financial ve Amazon e-Kobi’lerin peşinde
FinTech
125 görüntüleme
FinTech
125 görüntüleme

Ant Financial ve Amazon e-Kobi’lerin peşinde

Melih Çelik - 17 Mart 2018

Alibaba Grubu’nun finans sektöründeki şirketi Ant Financial, e-ticaret siteleri üzerinde satış yapan küçük işletmelere kredi verme yetkisi aldı. Amazon da…

İyzico, önde gelen 100 FinTech şirketi arasında
FinTech
141 görüntüleme
FinTech
141 görüntüleme

İyzico, önde gelen 100 FinTech şirketi arasında

Ege Can Canko - 16 Mart 2018

Dünyanın önde gelen konferansı Money 20/20’de duyurulan raporda Türkiye’den iyzico yer aldı. Finansal servisler, ödeme sistemleri ve teknoloji dünyasının en…

Bir Yorum Yazın