Finexio 4 milyon dolar yatırım aldı

13 Ocak 2018
447 Görüntüleme

İşletmeler arası (B2B) ödeme girişimi Finexio, A Serisi yatırım turunda 4 milyon dolar fon elde etti.

Kurumların birbirine ödeme göndermesini kolaylaştıran çözümler üreten FinTech girişimi Finexio, hafta ortası gerçekleşen A Serisi yatırım turunda 4 milyon dolar fonlama sağladı. James R. Heistand’ın liderlik ettiği yatırım oturumunda, şirkette hissesi bulunan mevcut yatırımcılardan Florida Funders, Loeb.nyc, Zach Coelius, Mobile Financial Partners ve diğer melek yatırımcılar da yer aldı.

Borç hesapları departmanlarında kağıt kullanımını azaltmaya yönelik çözümler geliştiren Finexio, PYMNTS haberine göre alınan bu yeni yatırımla satış ve pazarlama birimlerine takviye yapmayı planlıyor.

Kağıt tabanlı çözümlerle verimsiz süreçlerin banka ve ödeme sistemlerinde hâlen endişe verici bir oranda kullanıldığını dile getiren Finexio Kurucu ve CEO’su Ernest Rolfson, “Normalde elektronik ortamda tutulan e-postalar bile borç hesapları birimlerinde basılı olarak saklanıyor ve bu da yazım hataları nedeniyle ödemelerin gecikme riskini artırıyor,” diye konuştu.

Finexio’nun CFO’lar için tüm çekleri ve arka ofiste buna bağlı ortaya çıkan masrafları ortadan kaldıran yegane çözüm olduğunu ifade eden Rolfson, “API’mizi ve akıllı ödeme yönlendirme teknolojimizi kullanan müşterilerimiz, tam olarak doğru ödeme türüyle doğru zamanda ve verimli bir şekilde ödemeleri tedarikçilerine sunabiliyor,” dedi.

Hizmete girmeden önce 2016 yılında 1 milyon dolar fon toplayan Finexio, kapalı devre ödeme ağlarıyla şirketler arasındaki ödeme işlemlerini daha kolay ve hızlı hale getiriyor. Şirketin yaptığı açıklamaya göre Finexio geçtiğimiz yıl hizmete geçtiğinden bu yana yönettiği işlem hacmi her ay ortalama yüzde 78 oranında büyümüş durumda.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Kuveyt Türk’ün BOA Bankacılık Platformu 20 ülkede kullanılacak
Haber
10 görüntüleme
Haber
10 görüntüleme

Kuveyt Türk’ün BOA Bankacılık Platformu 20 ülkede kullanılacak

yazar05 - 10 Aralık 2018

Türkiye’nin iki Ar-Ge merkezine sahip tek bankası olan Kuveyt Türk’ün kurduğu Architecht teknoloji şirketi, yalnızca üç yılda ülkemizin büyük bir…

FinTech İstanbul – E-Posta Bülteni – 10 Aralık 2018
Newsletter
10 görüntüleme
Newsletter
10 görüntüleme

FinTech İstanbul – E-Posta Bülteni – 10 Aralık 2018

Ahmet Usta - 10 Aralık 2018

FinTech Ekosisteminden Öne Çıkan Başlıklar Geçen haftanın öne çıkan FinTech içerikleri ile karşınızdayız. FinTech 101 Programı 6. Dönemi Tamamlandı Katılımcılar…

Rapor: İsviçre FinTech sektörü hızlı büyüyor
Blockchain
11 görüntüleme
Blockchain
11 görüntüleme

Rapor: İsviçre FinTech sektörü hızlı büyüyor

Melih Çelik - 7 Aralık 2018

Yeni hazırlanan bir rapora göre İsviçre, FinTech dünyasında Almanya, Fransa ve İspanya’yı geride bıraktı. Lozan Üniversitesi, HEC Lozan ve Startupticker’ın…

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.