Finexio 4 milyon dolar yatırım aldı

13 Ocak 2018
251 Görüntüleme

İşletmeler arası (B2B) ödeme girişimi Finexio, A Serisi yatırım turunda 4 milyon dolar fon elde etti.

Kurumların birbirine ödeme göndermesini kolaylaştıran çözümler üreten FinTech girişimi Finexio, hafta ortası gerçekleşen A Serisi yatırım turunda 4 milyon dolar fonlama sağladı. James R. Heistand’ın liderlik ettiği yatırım oturumunda, şirkette hissesi bulunan mevcut yatırımcılardan Florida Funders, Loeb.nyc, Zach Coelius, Mobile Financial Partners ve diğer melek yatırımcılar da yer aldı.

Borç hesapları departmanlarında kağıt kullanımını azaltmaya yönelik çözümler geliştiren Finexio, PYMNTS haberine göre alınan bu yeni yatırımla satış ve pazarlama birimlerine takviye yapmayı planlıyor.

Kağıt tabanlı çözümlerle verimsiz süreçlerin banka ve ödeme sistemlerinde hâlen endişe verici bir oranda kullanıldığını dile getiren Finexio Kurucu ve CEO’su Ernest Rolfson, “Normalde elektronik ortamda tutulan e-postalar bile borç hesapları birimlerinde basılı olarak saklanıyor ve bu da yazım hataları nedeniyle ödemelerin gecikme riskini artırıyor,” diye konuştu.

Finexio’nun CFO’lar için tüm çekleri ve arka ofiste buna bağlı ortaya çıkan masrafları ortadan kaldıran yegane çözüm olduğunu ifade eden Rolfson, “API’mizi ve akıllı ödeme yönlendirme teknolojimizi kullanan müşterilerimiz, tam olarak doğru ödeme türüyle doğru zamanda ve verimli bir şekilde ödemeleri tedarikçilerine sunabiliyor,” dedi.

Hizmete girmeden önce 2016 yılında 1 milyon dolar fon toplayan Finexio, kapalı devre ödeme ağlarıyla şirketler arasındaki ödeme işlemlerini daha kolay ve hızlı hale getiriyor. Şirketin yaptığı açıklamaya göre Finexio geçtiğimiz yıl hizmete geçtiğinden bu yana yönettiği işlem hacmi her ay ortalama yüzde 78 oranında büyümüş durumda.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Cryptojacking’e nasıl önlem almalı?
Bitcoin
28 görüntüleme
Bitcoin
28 görüntüleme

Cryptojacking’e nasıl önlem almalı?

Ege Can Canko - 17 Mart 2018

Sophos Orta Doğu ve Afrika’dan Sorumlu Başkan Yardımcısı Harish Chib, Cryptojacking hakkında değerlendirme ve tavsiyelerini paylaştı. Kripto madencilik, kripto paralarla…

Ant Financial ve Amazon e-Kobi’lerin peşinde
FinTech
45 görüntüleme
FinTech
45 görüntüleme

Ant Financial ve Amazon e-Kobi’lerin peşinde

Melih Çelik - 17 Mart 2018

Alibaba Grubu’nun finans sektöründeki şirketi Ant Financial, e-ticaret siteleri üzerinde satış yapan küçük işletmelere kredi verme yetkisi aldı. Amazon da…

İyzico, önde gelen 100 FinTech şirketi arasında
FinTech
119 görüntüleme
FinTech
119 görüntüleme

İyzico, önde gelen 100 FinTech şirketi arasında

Ege Can Canko - 16 Mart 2018

Dünyanın önde gelen konferansı Money 20/20’de duyurulan raporda Türkiye’den iyzico yer aldı. Finansal servisler, ödeme sistemleri ve teknoloji dünyasının en…

Bir Yorum Yazın