Finexio 4 milyon dolar yatırım aldı

13 Ocak 2018
176 Görüntüleme

İşletmeler arası (B2B) ödeme girişimi Finexio, A Serisi yatırım turunda 4 milyon dolar fon elde etti.

Kurumların birbirine ödeme göndermesini kolaylaştıran çözümler üreten FinTech girişimi Finexio, hafta ortası gerçekleşen A Serisi yatırım turunda 4 milyon dolar fonlama sağladı. James R. Heistand’ın liderlik ettiği yatırım oturumunda, şirkette hissesi bulunan mevcut yatırımcılardan Florida Funders, Loeb.nyc, Zach Coelius, Mobile Financial Partners ve diğer melek yatırımcılar da yer aldı.

Borç hesapları departmanlarında kağıt kullanımını azaltmaya yönelik çözümler geliştiren Finexio, PYMNTS haberine göre alınan bu yeni yatırımla satış ve pazarlama birimlerine takviye yapmayı planlıyor.

Kağıt tabanlı çözümlerle verimsiz süreçlerin banka ve ödeme sistemlerinde hâlen endişe verici bir oranda kullanıldığını dile getiren Finexio Kurucu ve CEO’su Ernest Rolfson, “Normalde elektronik ortamda tutulan e-postalar bile borç hesapları birimlerinde basılı olarak saklanıyor ve bu da yazım hataları nedeniyle ödemelerin gecikme riskini artırıyor,” diye konuştu.

Finexio’nun CFO’lar için tüm çekleri ve arka ofiste buna bağlı ortaya çıkan masrafları ortadan kaldıran yegane çözüm olduğunu ifade eden Rolfson, “API’mizi ve akıllı ödeme yönlendirme teknolojimizi kullanan müşterilerimiz, tam olarak doğru ödeme türüyle doğru zamanda ve verimli bir şekilde ödemeleri tedarikçilerine sunabiliyor,” dedi.

Hizmete girmeden önce 2016 yılında 1 milyon dolar fon toplayan Finexio, kapalı devre ödeme ağlarıyla şirketler arasındaki ödeme işlemlerini daha kolay ve hızlı hale getiriyor. Şirketin yaptığı açıklamaya göre Finexio geçtiğimiz yıl hizmete geçtiğinden bu yana yönettiği işlem hacmi her ay ortalama yüzde 78 oranında büyümüş durumda.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Baidu bir servis olarak Blockchain platformunu duyurdu
BlockChain
42 görüntüleme
BlockChain
42 görüntüleme

Baidu bir servis olarak Blockchain platformunu duyurdu

Ahmet Usta - 22 Ocak 2018

Çinli teknoloji devi Baidu bir servis olarak Blockchain hizmeti vermeye başlıyor. Şirket en iyi "kullanıcı dostu" arayüzü sunduğunu iddia ediyor.…

Ortadoğu’da FinTech anlaşması
FinTech
66 görüntüleme
FinTech
66 görüntüleme

Ortadoğu’da FinTech anlaşması

Ahmet Usta - 22 Ocak 2018

Abu Dabi Uluslararası Finans Merkezi ve Bahreyn Ekonomik Kalkınma Kurulu, Ortadoğu ve Kuzey Afrika Bölgesinin ilk bölgesel finans teknolojileri iş…

Röportaj
67 görüntüleme

Dijital CEO ile Teknoloji Sohbetleri: Mehmet Sezgin, myGini

Ahmet Usta - 22 Ocak 2018

Bankalararası Kart Merkezi Genel Müdürü Dr. Soner Canko, myGini Kurucusu Mehmet Sezgin ile şirketin ABD, San Francisco ofisinden keyifli bir…

Bir Yorum Yazın