Finexio 4 milyon dolar yatırım aldı

13 Ocak 2018
416 Görüntüleme

İşletmeler arası (B2B) ödeme girişimi Finexio, A Serisi yatırım turunda 4 milyon dolar fon elde etti.

Kurumların birbirine ödeme göndermesini kolaylaştıran çözümler üreten FinTech girişimi Finexio, hafta ortası gerçekleşen A Serisi yatırım turunda 4 milyon dolar fonlama sağladı. James R. Heistand’ın liderlik ettiği yatırım oturumunda, şirkette hissesi bulunan mevcut yatırımcılardan Florida Funders, Loeb.nyc, Zach Coelius, Mobile Financial Partners ve diğer melek yatırımcılar da yer aldı.

Borç hesapları departmanlarında kağıt kullanımını azaltmaya yönelik çözümler geliştiren Finexio, PYMNTS haberine göre alınan bu yeni yatırımla satış ve pazarlama birimlerine takviye yapmayı planlıyor.

Kağıt tabanlı çözümlerle verimsiz süreçlerin banka ve ödeme sistemlerinde hâlen endişe verici bir oranda kullanıldığını dile getiren Finexio Kurucu ve CEO’su Ernest Rolfson, “Normalde elektronik ortamda tutulan e-postalar bile borç hesapları birimlerinde basılı olarak saklanıyor ve bu da yazım hataları nedeniyle ödemelerin gecikme riskini artırıyor,” diye konuştu.

Finexio’nun CFO’lar için tüm çekleri ve arka ofiste buna bağlı ortaya çıkan masrafları ortadan kaldıran yegane çözüm olduğunu ifade eden Rolfson, “API’mizi ve akıllı ödeme yönlendirme teknolojimizi kullanan müşterilerimiz, tam olarak doğru ödeme türüyle doğru zamanda ve verimli bir şekilde ödemeleri tedarikçilerine sunabiliyor,” dedi.

Hizmete girmeden önce 2016 yılında 1 milyon dolar fon toplayan Finexio, kapalı devre ödeme ağlarıyla şirketler arasındaki ödeme işlemlerini daha kolay ve hızlı hale getiriyor. Şirketin yaptığı açıklamaya göre Finexio geçtiğimiz yıl hizmete geçtiğinden bu yana yönettiği işlem hacmi her ay ortalama yüzde 78 oranında büyümüş durumda.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Bahçeşehir Üniversitesi’nde Risk Mühendisliği ve Yönetimi master programı açılıyor
Haber
108 görüntüleme
Haber
108 görüntüleme

Bahçeşehir Üniversitesi’nde Risk Mühendisliği ve Yönetimi master programı açılıyor

yazar05 - 21 Eylül 2018

Geçtiğimiz aylarda Allianz Türkiye iş birliği ile 'Risk Mühendisliği' dersini açan Bahçeşehir Üniversitesi bu yıl Risk Mühendisliği ve Risk Yönetimi Master…

Nordea açık bankacılık hizmetini İsveç’e taşıdı
Bankacılık
102 görüntüleme
Bankacılık
102 görüntüleme

Nordea açık bankacılık hizmetini İsveç’e taşıdı

Erhan Kahraman - 20 Eylül 2018

Kuzey Avrupa'nın en büyük finansal gruplarından Nordea, açık bankacılık faaliyetlerini İsveç'e genişletiyor. Nordea tarafından yapılan açıklamaya göre, açık bankacılık sayesinde…

Santander 150 milyon poundluk teknoloji merkezi kuracak
Bankacılık
108 görüntüleme
Bankacılık
108 görüntüleme

Santander 150 milyon poundluk teknoloji merkezi kuracak

Erhan Kahraman - 19 Eylül 2018

Santander, İngiltere'nin güneyindeki Milton Keynes semtinde yeni bir teknoloji üssü kurmak üzere 150 milyon pound bütçe ayırdığını duyurdu. Bankanın yaptığı…

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.