WeChat Pay Japonya’da hakimiyetini güçlendirmek istiyor

20 Ocak 2018
319 Görüntüleme

Çin’in en büyük mobil ödeme ve yaşam çözümlerinden WeChat Japonya pazarına giriyor.

Çinli e-ticaret devi Tencent, Çin’de büyük paya sahip mobil ödeme çözümü WeChat Pay’ın Japonya’da genişlemesini hızlandırmak için Japon sosyal veri sağlayıcısı Hotto Link ile ortaklık kurdu. Tencent, yeni ortaklığın WeChat Pay’ın Japon’yadaki mevcut kullanım oranlarını olabildiğince artırmasını umuyor.

WeChat Pay şu anda Çin dışında Endonezya, Singapur ve Tayland’a yayılmış durumda. WeChat’in yeni girişii işe yarayabilir çünkü Çinli turistler bu ülkelerde ve Japonya’da sık sık ziyaret ederek yüksek miktarda para harcıyorlar.

Şirket, WeChat üzerindeki Hotto Link aracılığıyla reklamcılık ve müşteri indirimleri gibi teşvikleri sunarak veya Çin e-ticaret sitelerinde daha kolay satış yapmalarına imkan vererek Japon perakendecilerini cezbetmek istiyor. Bu durum Japon tüccarlar için büyük bir potansiyel sunuyor zira WeChat’ın geniş kullanıcı tabanından gelebilecek potansiyel hacim göz ardı edilemeyecek kadar yüksek.

Öte yandan Japonya’ya gelen ziyaretçilerin yüzde 25’i Çinli ve bu grup 2015’te tüm yabancı ziyaretçilerin tüketiminin yüzde 40’ını temsil eden toplam 1,4 trilyon yen (yaklaşık 13,1 milyar dolar) harcama yaptılar. Yani ortada çift taraflı bir kazanç durumu var. Japonya’ya giden Çinli turistlerin daha kolay harcama yapması ve Çin’de geniş tabana sahip WwChat Pay ile Japon tüccarların bu pazara satış yapması.

Genişlemeye yönelik adımlar Tencent ve WeChat Pay için önemli zira Japony önemli bir pazar ve WeChat Pay’in daha fazla pazara erişmesini hızlandırabilir.

Mobil ödemeler daha popüler hale geliyor, ancak tüketicilerin geleneksel ödeme yöntemlerine olan sadakatini sürdürmesi ve tüccarlar arasında farklı ödeme sistmelerinin kabul edilmesi yenilikçi teknolojilerin önünde engel oluşturuyor. Ancak yenilikçi ödeme sistemleri sadakat programları entegre edildiğinden ve tüketicilerin mobil ödemelere güveni artarsa, önümüzdeki birkaç yıl içinde hızlı gelişmelere şahit olabiliriz.

Kaynak: qq.com

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Tokyo FinTech hızlandırıcı programı için yeni dönem başvuruları başladı
FinTech
65 görüntüleme
FinTech
65 görüntüleme

Tokyo FinTech hızlandırıcı programı için yeni dönem başvuruları başladı

Erhan Kahraman - 23 Mayıs 2018

Tokyo Metropolü Hükümeti kurduğu yeni hızlandırıcı programına katılmak isteyen FinTech girişimlerine çağrıda bulundu. FinTech rekabetinde geride kalmak istemeyen Tokyo Metropolü…

Kabbage ödeme teknolojileri pazarına giriyor
FinTech
77 görüntüleme
FinTech
77 görüntüleme

Kabbage ödeme teknolojileri pazarına giriyor

Erhan Kahraman - 23 Mayıs 2018

Online kredi sağlayan FinTech girişimi Kabbage, 2018 yılı bitmeden önce ödeme teknolojileri pazarına girmeyi hedefliyor. Küçük ve orta ölçekli işletmeler…

New York Borsası’nın ilk kadın lideri: Stacey Cunningham
FinTech
55 görüntüleme
FinTech
55 görüntüleme

New York Borsası’nın ilk kadın lideri: Stacey Cunningham

Erhan Kahraman - 23 Mayıs 2018

New York Borsası'nda operasyonlardan sorumlu başkan yardımcısı (COO) olarak çalışan Stacey Cunningham'ın, Thomas Farley sonrasında başkan olarak atanacağı açıklandı. New…

Bir Yorum Yazın