WeChat Pay Japonya’da hakimiyetini güçlendirmek istiyor

20 Ocak 2018
211 Görüntüleme

Çin’in en büyük mobil ödeme ve yaşam çözümlerinden WeChat Japonya pazarına giriyor.

Çinli e-ticaret devi Tencent, Çin’de büyük paya sahip mobil ödeme çözümü WeChat Pay’ın Japonya’da genişlemesini hızlandırmak için Japon sosyal veri sağlayıcısı Hotto Link ile ortaklık kurdu. Tencent, yeni ortaklığın WeChat Pay’ın Japon’yadaki mevcut kullanım oranlarını olabildiğince artırmasını umuyor.

WeChat Pay şu anda Çin dışında Endonezya, Singapur ve Tayland’a yayılmış durumda. WeChat’in yeni girişii işe yarayabilir çünkü Çinli turistler bu ülkelerde ve Japonya’da sık sık ziyaret ederek yüksek miktarda para harcıyorlar.

Şirket, WeChat üzerindeki Hotto Link aracılığıyla reklamcılık ve müşteri indirimleri gibi teşvikleri sunarak veya Çin e-ticaret sitelerinde daha kolay satış yapmalarına imkan vererek Japon perakendecilerini cezbetmek istiyor. Bu durum Japon tüccarlar için büyük bir potansiyel sunuyor zira WeChat’ın geniş kullanıcı tabanından gelebilecek potansiyel hacim göz ardı edilemeyecek kadar yüksek.

Öte yandan Japonya’ya gelen ziyaretçilerin yüzde 25’i Çinli ve bu grup 2015’te tüm yabancı ziyaretçilerin tüketiminin yüzde 40’ını temsil eden toplam 1,4 trilyon yen (yaklaşık 13,1 milyar dolar) harcama yaptılar. Yani ortada çift taraflı bir kazanç durumu var. Japonya’ya giden Çinli turistlerin daha kolay harcama yapması ve Çin’de geniş tabana sahip WwChat Pay ile Japon tüccarların bu pazara satış yapması.

Genişlemeye yönelik adımlar Tencent ve WeChat Pay için önemli zira Japony önemli bir pazar ve WeChat Pay’in daha fazla pazara erişmesini hızlandırabilir.

Mobil ödemeler daha popüler hale geliyor, ancak tüketicilerin geleneksel ödeme yöntemlerine olan sadakatini sürdürmesi ve tüccarlar arasında farklı ödeme sistmelerinin kabul edilmesi yenilikçi teknolojilerin önünde engel oluşturuyor. Ancak yenilikçi ödeme sistemleri sadakat programları entegre edildiğinden ve tüketicilerin mobil ödemelere güveni artarsa, önümüzdeki birkaç yıl içinde hızlı gelişmelere şahit olabiliriz.

Kaynak: qq.com

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Binlerce FinTech girişim ve şirketinin listesi
FinTech
68 görüntüleme
FinTech
68 görüntüleme

Binlerce FinTech girişim ve şirketinin listesi

Ahmet Usta - 23 Şubat 2018

4.500'den fazla FinTech girişimi ve şirketinin bilgilerine ulaşmak ister misiniz? Detayları aşağıda bulabilirsiniz. FinTech ekosisteminde faaliyet gösteren, küresel çapta, girişim ve…

Blockchain milyarlarca dolar tasarruf sağlayabilir
BlockChain
59 görüntüleme
BlockChain
59 görüntüleme

Blockchain milyarlarca dolar tasarruf sağlayabilir

Ahmet Usta - 23 Şubat 2018

Yayınlanan yeni bir araştırmaya göre yatırım fonlarında kullanılacak Blockchain teknolojileri sayesinde sektör her sene 2,5 milyar dolar tasarruf sağlayabilir. 22…

E-irsaliye hakkında merak edilen 10 soru
Haber
88 görüntüleme
Haber
88 görüntüleme

E-irsaliye hakkında merak edilen 10 soru

Ahmet Usta - 23 Şubat 2018

Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından yayımlanan e-irsaliye tebliğine ilişkin en çok merak edilen 10 sorunun cevabını Protel veriyor. Vergi mükelleflerinin 1…

Bir Yorum Yazın