Regülasyon haritalama çözümü geliştirildi

26 Mart 2018
183 Görüntüleme

Corlytics simli firma karmaşık finansal düzenleme bilgileri ve verilerinin takip edilerek yönetilmesini kolaylaştıran bir çözüm geliştirdi.

RegTech oldukça fazla ihtiyaç duyulan ancak çok fazla girişim ve ürün göremediğimiz bir alan. Corlytics isimli firma, regülasyonların düzenli bir indeksini oluşturarak bu indeks sayesinde bir şirketin yasal yapısı, işletmeleri, ürünleri ve denetleme süreçlerini hızlandıran bir çözüm geliştirdi.

Corlytics’in geliştirdiği çözüm FCA dahil olmak üzere birçok finansal düzenleyici kurumun kurallarının başarılı bir etiketleme yönetimi ile haritasının çıkartılmasına dayanıyor. Bu tekil kaynak sınıflandırması, yasal verilerin toplanması ve birleştirilmesi için firmaların politikalar, standart prosedürler ve kontroller dahil olmak üzere firma verilerinin bu veri tabanı ile ilişkilendirilmesini sağlıyor, böylece işletmeler hızlı bir şekülde tabi oldukları düzenlemeler ile ilişkileri ve bunlara bağlı süreçleri kolayca yönetebiliyor.

Corlytics ilgili bilgileri sınıflandırmak ve düzenlemek için yapay ve insan zekası kombinasyonunu kullanıyor. Sistem yasal düzenlemeler yenilendikçe veya değiştikçe, firmaların gözden geçirilen her yükümlülüğün farkında olması, etki değerlendirmesi yapması ve değişimi uygulaması için uyarıcı alarmlar sağlıyor.

Bu çözüm aynı zamanda değişen düzenlemelerin yasal sonuçları ve etkilerinin ölçülmesi, tahmin edilmesi ve hesaplanması için de çıktılar üretiyor.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Özel Söyleşi: Kişisel Verilerin Korunması Kanunu
Bankacılık
149 görüntüleme
Bankacılık
149 görüntüleme

Özel Söyleşi: Kişisel Verilerin Korunması Kanunu

Ahmet Usta - 21 Nisan 2018

Bankalararası Kart Merkezi Genel Müdürü Dr. Soner Canko, Dijital CEO isimli Youtube kanalında, "Kişisel Verilerin Korunması Kanunu" için özel bir…

Oracle Fintech Meetup 2018, Mayıs ayında gerçekleşecek
FinTech
110 görüntüleme
FinTech
110 görüntüleme

Oracle Fintech Meetup 2018, Mayıs ayında gerçekleşecek

Ahmet Usta - 21 Nisan 2018

Oracle, FinTech ekosistemi içindeki gelişmeleri, geleceğe bakan çözümleri ve girişimcilik ekosistemini konunun uzmanları ile bir araya getirecek. Son yıllarda tüm…

Stripe, dolandırıcılığı yapay zeka ile önleyecek
FinTech
94 görüntüleme
FinTech
94 görüntüleme

Stripe, dolandırıcılığı yapay zeka ile önleyecek

Melih Çelik - 20 Nisan 2018

Dolandırıcılık girişimlerine karşı bir önlem de ödeme sistemleri çözümleri sunan Stripte’tan geldi. Şirketin son yeniliği yapay zeka ile dolandırıcılık girişimlerinin…

Bir Yorum Yazın