Pakistan Rönesansı FinTech olabilir

2 Nisan 2018
181 Görüntüleme

Ülkede kâr amacı gütmeden finansal katılım için faaliyet gösteren Karandaaz Pakistan çalışmalarına devam ediyor.

Dünyanın pek çok ülkesinde gelişmiş finansal teknolojilerden daha önemli olan unsurlardan birisi finansal katılımın artırılması. Pakistan da bu ülkeler arasında yer alıyor.

Ülkenin kâr amacı gütmeden, finansal katılımı artırmaya yönelik çalışmalar düzenleyen kurumu Karandaaz Pakistan, Karachi’de gerçekleştirdiği FinTech Disrupt Challenge etkinliği ile yenilikçi FinTech çözümlerine kendilerini gösterme fırsatı sundu.

Pakistan Daily Times’ın haberine göre Karandaaz Pakistan Genel Müdürü Ali Sarfraz, Karandaaz Pakistan’ın 2016 yılından bu yana yıllık FinTech Disrupt Challenge etkinliğini başarıyla devam ettirdiğini ve finansal teknolojilere yönelik çözümlerin geliştirilmesi için yenilikçi fikirlere hibeler verdiklerini söyledi.

Bill ve Melinda Gates Vakfı’nın desteklediği etkinliğe sanayi, banka, medya personeli ve birçok girişimci katıldı. Etkinlikte yeni ürünler ve çözümleri sunuldu. Katılan ekipler arasında; FinTechs, Ricult Pakistan, PaySys, PublishEx, CreditFix, Agri-Gate, Fatura Wakalah ve UniKrew Solutions gibi önde gelen isimler yer alıyordu. İyi fikirler bu etkinlik sonrasında 100 bin dolara kadar ödül kazanma şansını yakaladılar.

Ali Sarfraz, yenilikçilik ve teknolojinin ülkede insanların ulaşabileceği uygun maliyetli finansal hizmetleri sağlayabileceğini açıkladı. “Rönesansımız” ifadesiyle açıklanan bu yenilikçi yaklaşımın, Pakistan’ın mali durumunun dönüştürebileceğinin garantisi olacağını ifade etti.

Bu içeriğin hazırlanmasında yardımcı olan Seda İnci‘ye teşekkür ederiz.

 

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Özel Söyleşi: Kişisel Verilerin Korunması Kanunu
Bankacılık
157 görüntüleme
Bankacılık
157 görüntüleme

Özel Söyleşi: Kişisel Verilerin Korunması Kanunu

Ahmet Usta - 21 Nisan 2018

Bankalararası Kart Merkezi Genel Müdürü Dr. Soner Canko, Dijital CEO isimli Youtube kanalında, "Kişisel Verilerin Korunması Kanunu" için özel bir…

Oracle Fintech Meetup 2018, Mayıs ayında gerçekleşecek
FinTech
118 görüntüleme
FinTech
118 görüntüleme

Oracle Fintech Meetup 2018, Mayıs ayında gerçekleşecek

Ahmet Usta - 21 Nisan 2018

Oracle, FinTech ekosistemi içindeki gelişmeleri, geleceğe bakan çözümleri ve girişimcilik ekosistemini konunun uzmanları ile bir araya getirecek. Son yıllarda tüm…

Stripe, dolandırıcılığı yapay zeka ile önleyecek
FinTech
98 görüntüleme
FinTech
98 görüntüleme

Stripe, dolandırıcılığı yapay zeka ile önleyecek

Melih Çelik - 20 Nisan 2018

Dolandırıcılık girişimlerine karşı bir önlem de ödeme sistemleri çözümleri sunan Stripte’tan geldi. Şirketin son yeniliği yapay zeka ile dolandırıcılık girişimlerinin…

Bir Yorum Yazın