Malezya FinTech şirketlerinin hedefi küresel

3 Nisan 2018
131 Görüntüleme

Ernst & Young (EY) tarafından yapılan Asean FinTech Census 2018 çalışmasına göre, Malezya’daki FinTech şirketleri küresel büyüme hedefliyor.

EY tarafından hazırlanan çalışmada ödemeler, Blockchain, para transferi, veri analizi ve robo danışmanlıklar dahil olmak üzere 16 ana alt sektörde 170 Güneydoğu Asya merkezli FinTech şirketi incelendi.

Çalışmada Malezya’daki FinTech’ler, uluslararası pazarda rekabet edebileceklerine inandıklarını belirterek, katılımcıların yüzde 73’ü küresel genişleme planladıklarını söyledi. Güneydoğu Asya’nın dışında, büyüme ve genişleme için tercih edilen bölgeler ise sırasıyla ABD, İngiltere ve Çin olarka karşımıza çıktı.

New Straits Times’ın haberine göre EY Malezya Finansal Hizmetler Bankacılık ve Sermaye Piyasaları Lideri ve İş Ortağı Shankar Kanabiran, yerel FinTech endüstrisinin küresel genişlemeyi hedefleyen güçlü büyüme özleminde, devlet desteği, politika ve düzenlemelerin sürdürülebilir bir atılımın anahtarı olduğunu belirtti. Bununla birlikte küresel büyüme hedefleyen FinTech firmalarının finansman kaynakları sebebiyle hareket alanları sınırlanabilir uyarısını yaptı.

Kanabiran, “Risk sermayesi yatırımcıları ve bankalar çoğu zaman kaynak arayanlar için ilk başvuru noktasıdır, ancak çoğu yatırımcı üç yıldan daha kısa sicile sahip şirketlerin kredi riskini üstlenmeyecektir” dedi ve ekledi; “Bu durumda FinTech firmaları için en etkili finansman kaynağı yine devlet teşvikleri ve düzenlemeleri olacaktır.”

Malezya’da faaliyet gösteren FinTech firmalarının yüzde 19’u devlet teşviklerinin yeterince yüksek olduğunu düşünüyor. Yüzde 50’si bu teşviklerin orta düzeyde olduğuna inanırken yüzde 27’si devlet teşviklerini yetersiz ve düşük buluyor.

EY tarafından hazılanan rapora buradan ulaşabilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Özel Söyleşi: Kişisel Verilerin Korunması Kanunu
Bankacılık
157 görüntüleme
Bankacılık
157 görüntüleme

Özel Söyleşi: Kişisel Verilerin Korunması Kanunu

Ahmet Usta - 21 Nisan 2018

Bankalararası Kart Merkezi Genel Müdürü Dr. Soner Canko, Dijital CEO isimli Youtube kanalında, "Kişisel Verilerin Korunması Kanunu" için özel bir…

Oracle Fintech Meetup 2018, Mayıs ayında gerçekleşecek
FinTech
118 görüntüleme
FinTech
118 görüntüleme

Oracle Fintech Meetup 2018, Mayıs ayında gerçekleşecek

Ahmet Usta - 21 Nisan 2018

Oracle, FinTech ekosistemi içindeki gelişmeleri, geleceğe bakan çözümleri ve girişimcilik ekosistemini konunun uzmanları ile bir araya getirecek. Son yıllarda tüm…

Stripe, dolandırıcılığı yapay zeka ile önleyecek
FinTech
98 görüntüleme
FinTech
98 görüntüleme

Stripe, dolandırıcılığı yapay zeka ile önleyecek

Melih Çelik - 20 Nisan 2018

Dolandırıcılık girişimlerine karşı bir önlem de ödeme sistemleri çözümleri sunan Stripte’tan geldi. Şirketin son yeniliği yapay zeka ile dolandırıcılık girişimlerinin…

Bir Yorum Yazın