Thomson Reuters “The Incubator” programını tanıttı

9 Nisan 2018
149 Görüntüleme

“The Incubator” FinTech, RegTech veya NewsTech konularında çalışan girişimler için özel olarak hazırlanmış bir destek programı.

“The Incubator” programı ile girişimlere 6 aylık ücretsiz ofis, 100.000 dolar tutarında Amazon Web servislerine erişim kredisi, profesyonel ekipler tarafından ücretsiz danışmanlık, Thomson Reuters veri tabanlarına erişim, yatırımcılara ve müşterilere erişim konusunda destek sağlanıyor.

Programdan yararlanabilmek için aranan şart finans, hukuk veya habercilik konularında çalışan veya özgün içerik üreten bir girişim olmak.

Dünyada İsviçre dışında 6 ayrı merkezde “The Incubator” programı başarıyla uygulanıyor.

Bu programa başvurmak isteyenler bu sayfayı takip edebilirler.

Bir diğer program: Data Privacy Advisor

Thomson Reuter bu program ile birlikte veri güvenliği ve kişisel verilerin korunması konusunda  IBM Watson yapay zeka teknolojisi kullanılarak geliştirilen Data Privacy Advisor isimli çözümlerini de tanıttı.

Özellikle 25 Mayıs 2018 tarihinde yürürlüğe girecek olan Avrupa Birliği Veri Koruma Yönergesi  GDPR (EU-General Data Protection Regulation) ile pek çok şirketin bu konuda ciddi bir desteğe ihtiyacı olacak.

Data Privacy Advisor küresel bir veritabanında topladığı tüm kanun, yönetmelik, haber, yargı kararları ve vaka bilgisini IBM Watson ile birlikte analiz ederek kullanıcılarının sorularına rafine çözümler sunuyor.

Data Privacy Advisor kendisine veri güvenliği ve kişisel verilerin korunması konusunda sorulan sorulara tüm dünyadan uygulamaları analiz ederek yanıtlar veriyor. Ayrıca tek bir ekran üzerinde tüm dünyadaki güncel kanun ve yönetmeliklere, haberlere, kanunların uygulaması ile ilgili uzman görüşlerine veinteraktif bir harita üzerinde konu ile ilgili alınan son yargı kararlarına ulaşmak mümkün.

Data Privacy Advisor çözümünü deneyimlemek için bu sayfayı takip edebilirsiniz.

Bu haberi bizimle paylaşan Engin Çağlar‘a teşekkür ediyoruz. Kendisini Twitter veya Linkedinhesaplarından takip edebilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Özel Söyleşi: Kişisel Verilerin Korunması Kanunu
Bankacılık
157 görüntüleme
Bankacılık
157 görüntüleme

Özel Söyleşi: Kişisel Verilerin Korunması Kanunu

Ahmet Usta - 21 Nisan 2018

Bankalararası Kart Merkezi Genel Müdürü Dr. Soner Canko, Dijital CEO isimli Youtube kanalında, "Kişisel Verilerin Korunması Kanunu" için özel bir…

Oracle Fintech Meetup 2018, Mayıs ayında gerçekleşecek
FinTech
118 görüntüleme
FinTech
118 görüntüleme

Oracle Fintech Meetup 2018, Mayıs ayında gerçekleşecek

Ahmet Usta - 21 Nisan 2018

Oracle, FinTech ekosistemi içindeki gelişmeleri, geleceğe bakan çözümleri ve girişimcilik ekosistemini konunun uzmanları ile bir araya getirecek. Son yıllarda tüm…

Stripe, dolandırıcılığı yapay zeka ile önleyecek
FinTech
98 görüntüleme
FinTech
98 görüntüleme

Stripe, dolandırıcılığı yapay zeka ile önleyecek

Melih Çelik - 20 Nisan 2018

Dolandırıcılık girişimlerine karşı bir önlem de ödeme sistemleri çözümleri sunan Stripte’tan geldi. Şirketin son yeniliği yapay zeka ile dolandırıcılık girişimlerinin…

Bir Yorum Yazın