Güney Amerika odaklı FinTech girişimleri aranıyor

13 Nisan 2018
120 Görüntüleme

Startupbootcamp FinTech, Mexico City’de düzenleyeceği etkinliğine Güney Amerika odaklı yeni girişimleri davet ediyor.

Çin ve Singapur odaklı olarak Uzak Doğu, Londra ve Berlin odaklı Avrupa… FinTech dünyası bu iki bölgede daha yoğun bir faaliyet içinde görünse de bizler için en uzun uçuş mesafelerinden birine sahip olan Güney Amerika’da da önemli adımlar atılmıyor değil. Bu kapsamda farklı ülkelerde yeni girişimleri destekleme programları yürüten Startupbootcamp, FinTech özelinde Meksika’nın başkentinde yeni bir programa hazırlanıyor.

Finextra’nın haberine göre Startupbootcamp FinTech Mexico City adını taşıyan organizasyon için başvurular alınmaya başlandı. 3 Haziran’a kadar devam edecek olan başvuru süreci, diğer ülkelerdekine benzer bir seçim ve eğitim programıyla sonuçlanacak. VISA, Gentera, Banregio, HSBC Meksika, IGNIA, EY Meksika ile White & Case tarafından desteklenen Startuobootcamp FinTech Mexico City için ön çalışmalar başlamış durumda. Program direktörü Eduardo Morelos, geçen yıl bölgedeki ilk desteklenecek girişimleri belirlemek için 100’ün üzerinde FinTech girişimiyle buluştuklarını ifade ediyor.

Yapılacak seçim sonrası desteklenecek 10 girişim 15 bin dolar mali yardımın yanında Mexico City’nin merkezinde bulunan Finnovista LOFT’ta çalışma alanına, uzman rehberlik desteğine ve Startupbootcamp’ın küresel ağına erişim kazanacak. Seçilecek girişimler için Temmuz 2018 tarihi işaret edilirken, eğitim ve destekleme programlarının başlangıcı içinse 20 Ağustos telaffuz ediliyor.

Finnovista’nın araştırmasına göre Latin Amerika ülkelerinde FinTech hızlı bir gelişim içinde bulunuyor. Bölgede halen 1000’in üzerinde finansal teknoloji sunan şirket faaliyet gösteriyor. Bu sayının da etkisiyle FinTech şirketleri, girişim sermayesi fonlarından en fazla payı alan grup haline gelmiş durumda.

Mexico City merkezli olarak yürütülen Startupbootcamp FinTech Mexico City çalışmaları, bu şehir dışında Bogota (Kolombiya), Guadalajara, Monterrey (Meksika), Lima (Peru), Quito (Ekvador), Montevideo (Uruguay), Buenos Aires (Arjantin) ve Santiago’yu (Şili) da kapsıyor. Listede ayrıca İspanyolca konuşulmasının da etkisiyle ABD’den Miami ve doğal olarak İspanya’dan Madrid de bulunuyor.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Özel Söyleşi: Kişisel Verilerin Korunması Kanunu
Bankacılık
157 görüntüleme
Bankacılık
157 görüntüleme

Özel Söyleşi: Kişisel Verilerin Korunması Kanunu

Ahmet Usta - 21 Nisan 2018

Bankalararası Kart Merkezi Genel Müdürü Dr. Soner Canko, Dijital CEO isimli Youtube kanalında, "Kişisel Verilerin Korunması Kanunu" için özel bir…

Oracle Fintech Meetup 2018, Mayıs ayında gerçekleşecek
FinTech
118 görüntüleme
FinTech
118 görüntüleme

Oracle Fintech Meetup 2018, Mayıs ayında gerçekleşecek

Ahmet Usta - 21 Nisan 2018

Oracle, FinTech ekosistemi içindeki gelişmeleri, geleceğe bakan çözümleri ve girişimcilik ekosistemini konunun uzmanları ile bir araya getirecek. Son yıllarda tüm…

Stripe, dolandırıcılığı yapay zeka ile önleyecek
FinTech
98 görüntüleme
FinTech
98 görüntüleme

Stripe, dolandırıcılığı yapay zeka ile önleyecek

Melih Çelik - 20 Nisan 2018

Dolandırıcılık girişimlerine karşı bir önlem de ödeme sistemleri çözümleri sunan Stripte’tan geldi. Şirketin son yeniliği yapay zeka ile dolandırıcılık girişimlerinin…

Bir Yorum Yazın