Paysafe, iPayment’ı satın aldığını duyurdu

13 Nisan 2018
125 Görüntüleme

Önde gelen ödeme sistemleri sağlayıcısı Paysafe, yaptığı duyuruyla ABD merkezli iPayment’ı bünyesine kattığını açıkladı.

FinTech dünyasında 2018 satın alma ve birleşme açısından hareketli geçiyor. Son olarak global ödeme sistemleri sağlayıcısı Paysafe, ABD’de KOBİ’lere yönelik finansal çözümler sunan iPayment’ı satın aldı. Yapılan açıklamada bu satın almanın, Paysafe’in Kuzey Amerika’daki varlığını genişleteceğine vurgu yapıldı. Şirket, 2016 Ağustos ayında da yine ABD merkezli Merchant Choice Payment Solutions’ı (MCPS) bünyesine katmıştı.

137 binden fazla işletmeye hizmet sunan iPayment, geçen yıl 28 milyar doları aşan bir işlem hacmine ulamıştı. Hem doğrudan hem de dolaylı satış kanallarına hizmet veren şirket, özellikle KOBİ’lere yönelik çözümleriyle tanınıyor. Massachusetts merkezli şirketin ABD genelindeki dört ofisinde 450’nin üzerinde çalışanı bulunuyor. Paysafe ise dünya geneline yayılmış 12 lokasyonda 2600’ün üzerinde çalışana sahip. Şirketin, 2017’de 56 milyar dolarlık bir işlem hacmine ulaştığı belirtiliyor.

Satın alma sonrası iPayment ve Paysafe entegrasyonuna yönelik çalışmalara da başlandı. Paysafe’in Başkanı ve CEO’su Joel Leonoff, satın almayı Kuzey Amerika’daki uzun vadeli yatırım stratejilerinin bir parçası olarak nitelendirdi. iPayment’ın kapsamlı ürün teklifleri, müşteri odaklı yapısı ve genel stratejik vizyonu açısından Paysafe ile mükemmel bir stratejik uyum sağladığını dile getiren Leonoff, iki şirketin birlikte daha fazla işletmeye ve dolayısıyla tüketiciye ulaşacağını ifade etti.

2018’in ikinci çeyreğinde tamamlanacağı belirtilen satın alma sürecine kadar iki şirket bağımsız olarak hizmet vermeyi sürdürecek. Satın alma tutarına ait bir bilgi ise resmi açıklamada yer almadı.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Özel Söyleşi: Kişisel Verilerin Korunması Kanunu
Bankacılık
157 görüntüleme
Bankacılık
157 görüntüleme

Özel Söyleşi: Kişisel Verilerin Korunması Kanunu

Ahmet Usta - 21 Nisan 2018

Bankalararası Kart Merkezi Genel Müdürü Dr. Soner Canko, Dijital CEO isimli Youtube kanalında, "Kişisel Verilerin Korunması Kanunu" için özel bir…

Oracle Fintech Meetup 2018, Mayıs ayında gerçekleşecek
FinTech
118 görüntüleme
FinTech
118 görüntüleme

Oracle Fintech Meetup 2018, Mayıs ayında gerçekleşecek

Ahmet Usta - 21 Nisan 2018

Oracle, FinTech ekosistemi içindeki gelişmeleri, geleceğe bakan çözümleri ve girişimcilik ekosistemini konunun uzmanları ile bir araya getirecek. Son yıllarda tüm…

Stripe, dolandırıcılığı yapay zeka ile önleyecek
FinTech
98 görüntüleme
FinTech
98 görüntüleme

Stripe, dolandırıcılığı yapay zeka ile önleyecek

Melih Çelik - 20 Nisan 2018

Dolandırıcılık girişimlerine karşı bir önlem de ödeme sistemleri çözümleri sunan Stripte’tan geldi. Şirketin son yeniliği yapay zeka ile dolandırıcılık girişimlerinin…

Bir Yorum Yazın