İngiliz FinTech girişiminden kadınlar için ücretsiz kodlama kursu

3 Mayıs 2018
170 Görüntüleme

Londra merkezli yeni nesil banka Revolut, teknoloji sektöründe cinsiyetler arası istihdam farkını ortadan kaldırmak için kadınlara kodlama öğreten ücretsiz kurslar başlatıyor.

Yakın dönemde ulaştığı 1,7 milyar dolarlık pazar değeriyle unicorn kulübünde yer alan dijital banka Revolut, küresel büyümesini hızlandırmak için yeni mühendisler istihdam etmeye hazırlanıyor. Şirket genelinde cinsiyetler arası fırsat eşitliği 60’a 40 gibi bir oranla nazaran iyi durumda olsa da, mühendislik ekibinde erkek egemenliği dikkat çekiyor.

Revolut bunu değiştirmek için gerekli adımları atmaya hazır. Şirket, Canary Wharf’taki merkez ofisinde kadınlara özel ücretsiz kodlama dersleri vermeye hazırlanıyor. Mühendislik ekiplerinde kadınlara istihdam fırsatı verilmesi gerektiğine değinen Revolut Kurucusu ve CEO’su Nikolay Storonsky, diğer teknoloji şirketlerinin de benzer girişimlere imza atmasını umduklarını dile getirdi.

Revolut ekibi kadınlara kodlama öğretecek

Standard’a verdiği röportajda pek çok teknoloji şirketinin cinsiyet dengesi üzerine konuştuğunu hatırlatan Revolut CEO’su, “Biz kendi mühendislik ekibimizdeki dengesizliği tespit ettik ve bunu ortadan kaldırmak için gerekli adımları kendimiz atıyoruz. Dilerim Revolut bu tarz bir yaklaşımla diğer teknoloji şirketlerine örnek olur ve böylelikle kodlama öğrenmek isteyen kadınların karşısına daha fazla seçenek sunulur.” dedi.

Şirketin yaptığı açıklamaya göre, kodlama dersleri ofiste gerekli alanın düzenlenmesinin ardından altı ile sekiz hafta sonra başlayacak. Her sınıfta yaklaşık 10-15 kişinin olması bekleniyor. Bu sınırlarda web, sunucu ve mobil geliştirme gibi farklı beceriler, Revolut’ün kendi ekibi tarafından öğretilecek.

Katılımcılar, uzmanlaşmak istedikleri kodlama alanını belirleyip o eğitimi alma fırsatı yakalayacaklar. Derslerde yüksek başarı gösteren ve kodlama üzerine kariyer yapmak isteyenler için ise Revolut bünyesinde istihdam fırsatları kurs sonunda sunulacak.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Estonya’dan e-Oturum programına ödeme kolaylığı
Haber
76 görüntüleme
Haber
76 görüntüleme

Estonya’dan e-Oturum programına ödeme kolaylığı

yazar05 - 24 Mayıs 2018

Türkiye'deki girişimcilere yeni fırsatlar sunan Estonya’nın e-Oturum programı, tüm dünyadaki e-oturum sahiplerinin sınır ötesi ödeme alma ve gönderme işlemleri için…

BenefitPay ile Bahreyn’de nakitsiz ve kartsız alışverişe teşvik
Bankacılık
79 görüntüleme
Bankacılık
79 görüntüleme

BenefitPay ile Bahreyn’de nakitsiz ve kartsız alışverişe teşvik

Erhan Kahraman - 24 Mayıs 2018

Bahreyn Finansal İşlemler Elektronik Ağı (Benefit) ulusal bir elektronik cüzdan ödeme sistemi çıkardı. BenefitPay adını taşıyan cüzdan, tüketicilerin ve işletmelerin…

KOBİ’lere özel mobil banka NorthOne yatırım aldı
Bankacılık
96 görüntüleme
Bankacılık
96 görüntüleme

KOBİ’lere özel mobil banka NorthOne yatırım aldı

Erhan Kahraman - 24 Mayıs 2018

Kanada'da startup ve KOBİ'ler için mobil odaklı, API destekli bir bankacılık platformu sunan NorthOne, 2 milyon dolar tohum yatırımı aldı.…

Bir Yorum Yazın