Hesapkurdu kullanıcılarına İş Bankası’nın Anında Kredi hizmeti açıldı

10 Mayıs 2018
159 Görüntüleme

Kredi karşılaştırma ve başvuru platformu Hesapkurdu.com, İş Bankasının Anında Kredi hizmeti ile entegrasyonunu tamamlayarak Nisan ayında kullanıcılarına sundu.

Bu entegrasyon sayesinde İş Bankası ve Hesapkurdu.com‘un ortak müşterilerine kredi karşılaştırma platformundan ayrılmadan, kesintisiz bir deneyim ile anında kredi kullanma imkânı sağlandı. Karşılaştırma sitesi üzerinden başvurunun anında değerlendirilip, kredinin o an kullandırılabilmesi ve banka hesabına yatırılması ile sektör için önemli bir ilke imza atılmış oldu.

Anında Kredi nasıl çalışıyor?

Hesapkurdu.com aracılığıyla bankaların kredi oranlarını karşılaştıran ve başvuru için İş Bankasını tercih eden kullanıcılara 7/24 Anında Kredi teklifi sunuluyor. İş Bankası müşterileri Hesapkurdu.com?dan ayrılmadan İş Bankasının İnternet Şubesi?ne giriş yaparak başvurularına devam ediyor ve onaylanan kredileri anında hesaplarına geçiyor.

Bankaların FinTech ortaklıkları açısından büyük bir adım

FinTech şirketleri ile birlikte çalışarak proje üreten bankalar kullanıcılarına yeni hizmetler sunarak bireysel bankacılık işlemleri için alternatif temas noktaları geliştiriyorlar. Bu çalışmalar çerçevesinde çok sayıda API projesi gündemde olmasına rağmen bugüne kadar kullanıcının platform değiştirmeden kredi kullanabilmesi mümkün olamıyordu. Hesapkurdu.com ve İş Bankası Anında Kredi entegrasyonu, bireysel finans sektörünü farklı bir boyuta taşıyarak kullanıcılar için kredi hesaplama, karşılaştırma, başvuru ve kullanım aşamalarının 7/24 tek platform üzerinde gerçekleşebilmesini sağladı.

İlk kredi Adana’dan

Hesapkurdu.com’un aylık 2 milyon ziyaretçisinin kullanımına sunulan Anında Kredi ürünü hayata geçer geçmez aynı gün içinde ilk kredi kullandırımı da gerçekleşti. Karşılaştırma sitesinden hiç çıkmadan İş Bankası Anında Kredi’yi kullanan ve kredisi hesaba yatan ilk müşteri Adana Seyhan’dan oldu.

Entegrasyon çalışmaları devam edecek

Hesapkurdu.com kurucu ortağı Onur Tekinturhan, İş Bankası ile birlikte yürüttükleri Anında Kredi entegrasyonu ile ilgili şunları söyledi: “Hesapkurdu.com, ortak çalıştığı bankalarla entegrasyon projelerini hayata geçirerek kredi araştıran kullanıcıların kredi başvuru ve kullanma deneyimini her geçen gün geliştiriyor. Sonraki adım olarak İş Bankası müşterisi olmayan kullanıcılar için de daha kolay ve hızlı süreçler geliştirmeyi hedefliyoruz.”

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Tokyo FinTech hızlandırıcı programı için yeni dönem başvuruları başladı
FinTech
65 görüntüleme
FinTech
65 görüntüleme

Tokyo FinTech hızlandırıcı programı için yeni dönem başvuruları başladı

Erhan Kahraman - 23 Mayıs 2018

Tokyo Metropolü Hükümeti kurduğu yeni hızlandırıcı programına katılmak isteyen FinTech girişimlerine çağrıda bulundu. FinTech rekabetinde geride kalmak istemeyen Tokyo Metropolü…

Kabbage ödeme teknolojileri pazarına giriyor
FinTech
77 görüntüleme
FinTech
77 görüntüleme

Kabbage ödeme teknolojileri pazarına giriyor

Erhan Kahraman - 23 Mayıs 2018

Online kredi sağlayan FinTech girişimi Kabbage, 2018 yılı bitmeden önce ödeme teknolojileri pazarına girmeyi hedefliyor. Küçük ve orta ölçekli işletmeler…

New York Borsası’nın ilk kadın lideri: Stacey Cunningham
FinTech
55 görüntüleme
FinTech
55 görüntüleme

New York Borsası’nın ilk kadın lideri: Stacey Cunningham

Erhan Kahraman - 23 Mayıs 2018

New York Borsası'nda operasyonlardan sorumlu başkan yardımcısı (COO) olarak çalışan Stacey Cunningham'ın, Thomas Farley sonrasında başkan olarak atanacağı açıklandı. New…

Bir Yorum Yazın