InsurTech girişimi Bestow’a 15 milyon dolar yatırım

22 Mayıs 2018
170 Görüntüleme

Dallas merkezli InsurTech girişimi Bestow, Valar Ventures liderliğinde gerçekleşen Seri A fonlama oturumunda 15 milyon dolar yatırım aldı. Fonlamaya mevcut yatırımcılardan New Enterprise Associates (NEA), Core Innovation Capital, 8VC ve Morpheus Ventures da katıldı.

Bestow’un bugüne kadar elde ettiği toplam finansmanı 18 milyon dolara yükselten bu yeni fon ile birlikte şirket, ABD genelindeki büyümesini daha agresif bir tempoda sürdürmeye hazırlanıyor. Sigortacılık sektörünün iş zekası ve analitik çözümleriyle birlikte 21. yüzyıla taşınabileceğine değinen Bestow Kurucu Ortağı ve CEO’su Melbourne O’Banion, aynı zamanda bir seri girişimci ve daha önce sigortacılık sektöründe iki girişime daha imza attı.

Biri konut sigortası diğeri şirketlerin çalışanlarına sunduğu sağlık sigortası planları üzerine olan bu iki şirket sayesinde yaşam sigortası sektörünü inceleme fırsatı bulunduğunu dile getiren O’Banion, FinTech Futures’ta yer alan haberde “Bu sayede sigortacılar ve şirket yöneticileriyle görüşme fırsatı buldum.” diyor.

Bestow bu görüşmelerin ürünü olarak kuruldu ve bireylerin, vadeli hayat sigortası poliçelerine sahip olmalarını sağlıyor. Bugüne kadar Teksas ve Utah’ta hizmet veren InsurTech şirketi, büyük veriyi ve öngörüye dayalı analitikleri kullanarak yaşam sigortasına başvuru süreçlerini kolaylaştırmayı hedefliyor.

Kendi geliştirdikleri sigortalama motorunun her bireye ait risk unsurlarını değerlendirmek için öngörüye dayalı analitiklerden faydalandığını belirten O’Banion, böylelikle kullanıcılar için en uygun sigorta poliçesini oluşturup maliyetleri belirleyebildiklerini ifade ediyor. Bestow’un tıbbi muayene ihtiyacını ortadan kaldıran başvuruları, InsurTech’in yanı sıra sağlık sektörünün de dikkatle izlemesi gereken bir trend başlatabilir.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Alipay, 2018 yılında 20 Avrupa ülkesine açılıyor
FinTech
22 görüntüleme
FinTech
22 görüntüleme

Alipay, 2018 yılında 20 Avrupa ülkesine açılıyor

Erhan Kahraman - 18 Haziran 2018

Çin vatandaşlarının dünyayı gezerken zorluk çekmemeleri için nakitsiz bir ödeme yöntemi olarak yurt dışında da hizmet veren Alipay, 2018 yılında…

Bankacılık dijitale dönüyor, peki ya şubeler?
Bankacılık
40 görüntüleme
Bankacılık
40 görüntüleme

Bankacılık dijitale dönüyor, peki ya şubeler?

Erhan Kahraman - 18 Haziran 2018

FinTech dönüşümü bankaların müşteriye sundukları geleneksel kanalların da köklü biçimde dönüşmesine neden oluyor. Which? tarafından yapılan araştırmaya göre, Birleşik Krallık'ta…

Örnekli anlatım: FinTech sektörü ekonomileri nasıl büyütüyor?
FinTech
66 görüntüleme
FinTech
66 görüntüleme

Örnekli anlatım: FinTech sektörü ekonomileri nasıl büyütüyor?

Melih Çelik - 18 Haziran 2018

Oxford Economics’in Funding Circle özelinde yaptığı bir araştırma, FinTech sektörünün ekonomik gelişime olan katkısını net bir şekilde ortaya koydu. FinTech’in…

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.