H:32 FinTech merkezi Berlin’de açıldı

31 Mayıs 2018
131 Görüntüleme

FinTech alanında Avrupa’nın öncülerinden Almanya, H:32 adlı yeni bir finansal inovasyon merkezine daha ev sahipliği yapıyor.

Berlin. Zoologischer Garten. İş adamları ve bürokratlar, yeni Hardenbergsttrasse 32’deki yeni bir merkezi açmak için bir aradalar. H:32 adıyla kısaltılan bu yeni merkezin, FinTech şirketleri için Avrupa’daki en büyük merkez olması ve girişimcilerin birbiriyle yapacağı hararetli fikir alışverişlerine ev sahipliği yapması bekleniyor.

Topluluğun içinde yer alan isimlerden biri de FinLeap CEO’su Ramin Niroumand. Berlin’de FinTech ekosistemine katılan pek çok şirketin kuracağı bir ağın, geleceğin finansal servislerini şekillendireceğini ifade eden Niroumand, “Berlin, Alman Federal Ekonomi ve Enerji Bakanlığı’na bağlı Digitial Hub Initiative (de:hub) kapsamında 2017 yılında nesnelerin interneti (IoT) ve FinTech odaklı bir merkez olarak tanımlandı. FinLeap olarak bu merkezi inşa etmekten mutluluk duyuyoruz.” diye konuştu.

Toplam 11 bin metrekare alana kurulan H:32’nin yerinde daha önce Berliner Bank merkez ofisi bulunuyordu. Tümüyle renöve edilen on bir katlı binanın yedi katında FinTech merkezi bulunuyor. Burada çalışan şirketler arasında FinLeap tarafından kurulan bankacılık platformu solarisBank ve veri esaslı alacak yönetimi platformu PAIR Finance yer alıyor.

H:32’nin yeni kiracıları elbette sadece FinLeap çıkışlı değil; DKB, Arvato Financial Solutions, Aazzur ve 11 FinTech şirketi daha bu yeni merkezde finansal teknolojilerin yarınları için çalışmayı planlıyor. Berlin’in odağında bulunan bir diğer trend; IoT için kurulan merkezin ise şehrin güneyinde, Kreuzberg’de konumlandırıldığı belirtiliyor.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Alipay, 2018 yılında 20 Avrupa ülkesine açılıyor
FinTech
22 görüntüleme
FinTech
22 görüntüleme

Alipay, 2018 yılında 20 Avrupa ülkesine açılıyor

Erhan Kahraman - 18 Haziran 2018

Çin vatandaşlarının dünyayı gezerken zorluk çekmemeleri için nakitsiz bir ödeme yöntemi olarak yurt dışında da hizmet veren Alipay, 2018 yılında…

Bankacılık dijitale dönüyor, peki ya şubeler?
Bankacılık
40 görüntüleme
Bankacılık
40 görüntüleme

Bankacılık dijitale dönüyor, peki ya şubeler?

Erhan Kahraman - 18 Haziran 2018

FinTech dönüşümü bankaların müşteriye sundukları geleneksel kanalların da köklü biçimde dönüşmesine neden oluyor. Which? tarafından yapılan araştırmaya göre, Birleşik Krallık'ta…

Örnekli anlatım: FinTech sektörü ekonomileri nasıl büyütüyor?
FinTech
66 görüntüleme
FinTech
66 görüntüleme

Örnekli anlatım: FinTech sektörü ekonomileri nasıl büyütüyor?

Melih Çelik - 18 Haziran 2018

Oxford Economics’in Funding Circle özelinde yaptığı bir araştırma, FinTech sektörünün ekonomik gelişime olan katkısını net bir şekilde ortaya koydu. FinTech’in…

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.