İlham veren 6 InsurTech girişimi

31 Mayıs 2018
282 Görüntüleme

Sigortacılık sektörü maalesef teknolojik gelişmeleri yeterince hızlı takip edemiyor. Sektöre ilham verebilecek 6 InsurTech girişimini derledik.

Sipree, sigorta ödemesi alacaklı müşterilere seçtikleri yöntemle (PayPal, Banka Hesabı, Google Wallet, Amazon Prime, Venmo) ödeme yapılmasını mümkün kılıyor. Mobil uygulama ile gerçek zamanlı kimlik doğrulaması da sunan sistem günlerce sürebilecek ödeme süreçlerini dakikalar mertebesinde kısaltmayı hedefliyor.

Shift Technology, sigorta sahtekarlığını tespit etmek için yapay zeka kullanan bir SaaS çözümü. Patentli AI algoritması, şüpheli durumları tespit etmek ve bunları bildirmenin ötesinde, tespit edilen sahtekârlık sorunları için ipuçları da sağlayan bir yapıya sahip. Platform ayrıca, farklı sigorta şirketlerindeki kayıtlar arasındaki şüpheli ilişkileri tespit ederek, organize sahtekarlık ağlarını ortaya çıkartabilen analitik yeteneklere de sahip.

Tractable, kaza fotoğraflarını tarayarak tahmini maliyetler çıkartan bir yapay zeka çözümü. Mobil uygulama ile çekilen fotoğraflar platforma yüklendikten sonra platform hasarın aracın hangi bölümlerine ait olduğunu belirliyor. Daha sonra aracın hasar görmemiş ve tamir edilmesi veya değişmesi gereken parçaların onarımı için ortalama bir maliyet çıkartıyor.

PLNAR, hassas ölçümlemeler yaparak 3 boyutlu oda modelleri üretebilen bir artırılmış gerçeklik teknolojisi firması. Şirket, kapalı mekanlar için detaylı analizler yaparak hızlı bir şekilde tahmini poliçe maliyetlerini çıkartabiliyor ve süreçleri yüzde 40 oranında hızlandırıyor.

aclaimaint, şirketlere işyeri güvenliği, olay ve hasar yönetimi ile ilgili risk yönetiminin tüm aşamalarında yardımcı olan bir sistem sunuyor. Platform risk yöneticilerinin idari yükünü azaltmalarına, olay raporlama sürecini otomatikleştirmelerine ve olayları çözmek için basit ve tekrarlanabilir bir kayıt tabanı oluşturmalarına yardımcı oluyor.

Claimbot, çağrı merkezlerinin yükünü hafifletmek amacıyla tasarlanmış bir chabot platformu. Teknoloji şu anda daha çok araç sigortaları alanında hizmet sunuyor. Müşterilere poliçei maliyetler, süreçler ile alakalı bilgiler verebiliyor.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Alipay, 2018 yılında 20 Avrupa ülkesine açılıyor
FinTech
20 görüntüleme
FinTech
20 görüntüleme

Alipay, 2018 yılında 20 Avrupa ülkesine açılıyor

Erhan Kahraman - 18 Haziran 2018

Çin vatandaşlarının dünyayı gezerken zorluk çekmemeleri için nakitsiz bir ödeme yöntemi olarak yurt dışında da hizmet veren Alipay, 2018 yılında…

Bankacılık dijitale dönüyor, peki ya şubeler?
Bankacılık
39 görüntüleme
Bankacılık
39 görüntüleme

Bankacılık dijitale dönüyor, peki ya şubeler?

Erhan Kahraman - 18 Haziran 2018

FinTech dönüşümü bankaların müşteriye sundukları geleneksel kanalların da köklü biçimde dönüşmesine neden oluyor. Which? tarafından yapılan araştırmaya göre, Birleşik Krallık'ta…

Örnekli anlatım: FinTech sektörü ekonomileri nasıl büyütüyor?
FinTech
66 görüntüleme
FinTech
66 görüntüleme

Örnekli anlatım: FinTech sektörü ekonomileri nasıl büyütüyor?

Melih Çelik - 18 Haziran 2018

Oxford Economics’in Funding Circle özelinde yaptığı bir araştırma, FinTech sektörünün ekonomik gelişime olan katkısını net bir şekilde ortaya koydu. FinTech’in…

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.