PayPal yapay zekaya yatırım yapıyor

31 Mayıs 2018
143 Görüntüleme

Ödeme teknolojileri sağlayıcısı PayPal, Jetlore adlı San Mateo merkezli yapay zeka girişimi satın almayı planladığını açıkladı. Jetlore, perakende sektörüne özgü öngörüye dayalı çözümler sunuyor.

Stanford Üniversitesi Bilgisayar Bilimleri Bölümü’nden öğrenciler tarafından Ocak 2011’de kurulan Jetlore, makine öğrenimi algoritmalarından faydalanarak perakende zincirlerinin müşterilerine daha bireysel alışveriş deneyimleri sunmasını sağlıyor. Müşteri ve ürünlere ilişkin milyarlarca veriyi analiz ettiği belirtilen öngörüye dayalı teknoloji, tüketicilerin marka, beden, renk ve tarz tercihlerini belirleyerek, onlara sunulan hizmeti iyileştiriyor.

Jetlore tarafından geliştirilen öngörüye dayalı dizgi özelliği, pazarlama ekiplerinin, hedefledikleri müşteri kitlesini çok daha özgün e-posta, ana sayfa ve uygulama içi deneyimlerle karşılamasını sağlıyor. Müşterilerin dijital etkileşimlerini zaman içinde öğrenen algoritma, kullanıcıların en çok görmek isteyeceği içerikleri otomatik olarak ön plana çıkarıyor. Jetlore, bu özelliğin e-posta veya sayfa görüntüleme başına gelirleri ortalama yüzde 60-70 arasında artırdığını iddia ediyor.

Satın alma sonrasında Jetlore tarafından sunulan bu gibi özellikler, PayPal Pazarlama Çözümleri çatısı altında toplanacak. PayPal bu araç setiyle A/B testi yapmak ve diğer pazarlama analitiklerinden faydalanmak isteyen kurumsal PayPal Credit müşterilerine katma değerli hizmetler sunmayı hedefliyor.

Jetlore ekibinin uzmanlığı ve yapay zeka destekli teknolojisiyle kendi ürünlerini geliştireceklerini ifade eden PayPal yetkilisi Harshal Deo, “Çok daha etkileyici ve bireysel müşteri deneyimi sunma konusunda Jetlore’un tutkusunu paylaşıyoruz. Onların geliştirdiği çözümler, hizmet verdiğimiz işletmelerin içeriklerini daha iyi hale getirmelerine ve müşterileriyle iletişimlerini güçlendirmelerine yardımcı olacak.” dedi.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Alipay, 2018 yılında 20 Avrupa ülkesine açılıyor
FinTech
22 görüntüleme
FinTech
22 görüntüleme

Alipay, 2018 yılında 20 Avrupa ülkesine açılıyor

Erhan Kahraman - 18 Haziran 2018

Çin vatandaşlarının dünyayı gezerken zorluk çekmemeleri için nakitsiz bir ödeme yöntemi olarak yurt dışında da hizmet veren Alipay, 2018 yılında…

Bankacılık dijitale dönüyor, peki ya şubeler?
Bankacılık
40 görüntüleme
Bankacılık
40 görüntüleme

Bankacılık dijitale dönüyor, peki ya şubeler?

Erhan Kahraman - 18 Haziran 2018

FinTech dönüşümü bankaların müşteriye sundukları geleneksel kanalların da köklü biçimde dönüşmesine neden oluyor. Which? tarafından yapılan araştırmaya göre, Birleşik Krallık'ta…

Örnekli anlatım: FinTech sektörü ekonomileri nasıl büyütüyor?
FinTech
66 görüntüleme
FinTech
66 görüntüleme

Örnekli anlatım: FinTech sektörü ekonomileri nasıl büyütüyor?

Melih Çelik - 18 Haziran 2018

Oxford Economics’in Funding Circle özelinde yaptığı bir araştırma, FinTech sektörünün ekonomik gelişime olan katkısını net bir şekilde ortaya koydu. FinTech’in…

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.