Tradeshift yeni yatırımla Blockchain’e yönelecek

1 Haziran 2018
153 Görüntüleme

Tedarik zinciri yönetimi şirketi Tradeshift, yakın dönemde Goldman Sachs ve PSP Investments liderliğinde gerçekleşen E Serisi fonlamada topladığı 250 milyon dolarla Blockchain alanında büyümeyi hedefliyor.

HSBC ve H14’ün de Tradeshift’in yatırımcıları arasında yer aldığı fonlamada, girişimin aldığı toplam yatırım 400 milyon doları geçerken, şirket değeri de 1,1 milyar dolara ulaştı. Yapılan açıklamaya göre alınan son yatırım, büyümek için atılacak adımlarda kullanılacak. Bu adımlar arasında Blockchain ve yapay zeka gibi gelişen teknolojiler yer alıyor. Ayrıca Tradeshift Avrupa ve Asya pazarlarındaki varlığını da güçlendirecek.

Tradeshift’in Blockchain alanında neler yapmayı planladığı henüz net olarak açıklanmadı. Ancak FinTech girişimi geçtiğimiz hafta Tradeshift Pay adında kurumlar arası (B2B) ödeme servisini devreye aldı. Bulut tabanlı kurulan bu platform, tedarik zinciri süreçlerindeki ödeme ve finansmaların yanı sıra, Blockchain tabanlı ön ödeme hizmetleri de sunuyor.

Şirket geçtiğimiz yılın ekim ayında da Linux Vakfı’na ait Hyperledger Blockchain konsorsiyumuna katıldığını açıklamıştı. Tradeshift o dönemde yaptığı duyuruda, açık kaynaklı Blockchain teknolojilerinin şirketler arası ticarette kullanımına ilişkin inovasyonla ilgilendiklerini, bu alandaki çalışmalarını hızlandıracaklarını belirtmişti. Tedarik zincirlerinin geleceğinin yüzde 100 dijital hale geleceğini belirten Tradeshift Kurucu Ortağı ve CEO’su Christian Lanng, “Ticareti online hale getirmek, aynı zamanda ekonomiyi dijital hale getirmenin ilk adımıdır.” diye konuştu.

B2B alanında hizmet veren Tradeshift, şirketlere sunduğu teknolojik altyapı çözümleri ile Fortune 500 şirketleri içinde DHL, Zürih Sigorta ve ABD Ulusal Sağlık Servisi gibi kamu kurumlarına da hizmet veriyor. FinTech unicorn özellikle ödeme altyapısı çözümleri, hızlı ödeme servisleri ve nakit akışında öngörü çözümleri ile ilgi çekiyor.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Alipay, 2018 yılında 20 Avrupa ülkesine açılıyor
FinTech
22 görüntüleme
FinTech
22 görüntüleme

Alipay, 2018 yılında 20 Avrupa ülkesine açılıyor

Erhan Kahraman - 18 Haziran 2018

Çin vatandaşlarının dünyayı gezerken zorluk çekmemeleri için nakitsiz bir ödeme yöntemi olarak yurt dışında da hizmet veren Alipay, 2018 yılında…

Bankacılık dijitale dönüyor, peki ya şubeler?
Bankacılık
40 görüntüleme
Bankacılık
40 görüntüleme

Bankacılık dijitale dönüyor, peki ya şubeler?

Erhan Kahraman - 18 Haziran 2018

FinTech dönüşümü bankaların müşteriye sundukları geleneksel kanalların da köklü biçimde dönüşmesine neden oluyor. Which? tarafından yapılan araştırmaya göre, Birleşik Krallık'ta…

Örnekli anlatım: FinTech sektörü ekonomileri nasıl büyütüyor?
FinTech
66 görüntüleme
FinTech
66 görüntüleme

Örnekli anlatım: FinTech sektörü ekonomileri nasıl büyütüyor?

Melih Çelik - 18 Haziran 2018

Oxford Economics’in Funding Circle özelinde yaptığı bir araştırma, FinTech sektörünün ekonomik gelişime olan katkısını net bir şekilde ortaya koydu. FinTech’in…

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.