Albaraka Türk sözleşme işlemlerini dijital ortama taşıdı

6 Haziran 2018
751 Görüntüleme
1 Yorumlar

Albaraka Türk, geliştirdiği Bankacılık Hizmetleri Sözleşmesinden (BHS) sonra kare barkod uygulaması ile sözleşmeleri dijital ortama taşıyarak müşterilerinin hayatını kolaylaştırmaya devam ediyor.

Türkiye’nin ilk katılım bankası Albaraka Türk, dijital çağın katılım bankası olma yolunda önemli adımlar atmaya devam ediyor. Bu vizyon doğrultusunda, yeni ürün ve hizmetlerle müşterilerinin hayatını kolaylaştıran Albaraka Türk, bankacılık işlem sürelerini ve sözleşme prosedürlerini kısaltmak için geliştirdiği Bankacılık Hizmetleri Sözleşmesi (BHS) ile sektöründe en az sayıda imzayla sözleşme alan banka oldu.

Albaraka Türk ayrıca, kare barkod uygulaması ile sözleşmeleri dijital ortama taşıyarak hem çalışanlarının hem de müşterilerin hayatını kolaylaştırdı.

Müşteri memnuniyeti ön planda

Albaraka Türk, iş ortağı olarak gördüğü müşterilerinin hesap açılış işlemlerinin kolaylaştırılması, sürecin hızlandırılması, bürokratik işlemlerin azaltılması amacıyla, ‘hesap açılış süreci / sözleşmeleri’ uçtan uca yeniden güncelledi.

Bankacılık Hizmetleri Sözleşmesi (BHS) ile müşterilerin sözleşme doldurarak zaman kaybetmesi önlenirken, şube personelinin bilgileri sistem üzerinde doldurmasını sağlayarak, müşteriden minimum bilgi ve imza isteyerek sürecin tamamlanması sağladı. Bu bağlamda daha önce müşteriden alınan imza sayısı 17’den 5’e, müşterinin el ile doldurması gereken bilgi sayısı 65’ten 2’ye, Belge sayısı da 10’dan 2’ye düşürüldü ve tek seferde alınmak üzere BHS’ye eklendi.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Alipay, 2018 yılında 20 Avrupa ülkesine açılıyor
FinTech
23 görüntüleme
FinTech
23 görüntüleme

Alipay, 2018 yılında 20 Avrupa ülkesine açılıyor

Erhan Kahraman - 18 Haziran 2018

Çin vatandaşlarının dünyayı gezerken zorluk çekmemeleri için nakitsiz bir ödeme yöntemi olarak yurt dışında da hizmet veren Alipay, 2018 yılında…

Bankacılık dijitale dönüyor, peki ya şubeler?
Bankacılık
40 görüntüleme
Bankacılık
40 görüntüleme

Bankacılık dijitale dönüyor, peki ya şubeler?

Erhan Kahraman - 18 Haziran 2018

FinTech dönüşümü bankaların müşteriye sundukları geleneksel kanalların da köklü biçimde dönüşmesine neden oluyor. Which? tarafından yapılan araştırmaya göre, Birleşik Krallık'ta…

Örnekli anlatım: FinTech sektörü ekonomileri nasıl büyütüyor?
FinTech
66 görüntüleme
FinTech
66 görüntüleme

Örnekli anlatım: FinTech sektörü ekonomileri nasıl büyütüyor?

Melih Çelik - 18 Haziran 2018

Oxford Economics’in Funding Circle özelinde yaptığı bir araştırma, FinTech sektörünün ekonomik gelişime olan katkısını net bir şekilde ortaya koydu. FinTech’in…

Yorum

  1. Pingback: Albaraka Türk Sözleşme İşlemlerini Dijital Ortama Taşıdı – Katılım Finans Dergisi

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.