PayPal’dan sahtekârlığa karşı 120 milyon dolarlık tedbir

24 Haziran 2018
286 Görüntüleme

Ödeme devi PayPal, uçtan uca hizmet anlayışını güçlendirmek için 2018 yılında hız verdiği satın almalarına bir yenisini ekledi. Şirket son olarak dolandırıcılık önleme ve risk yönetim platformu Simility’i 120 milyon dolara bünyesine kattı.

Dijital ticarette yaşanan patlamayla birlikte, dolandırıcıların bu dönüşüme ayak uydurarak, kendi suç yöntemlerini tümüyle yenilediğini ifade eden PayPal COO’su ve Kıdemli Başkan Vekili Bill Ready, son bir yılda yapılan Swift Financial, iZettle, Jetlore ve Hyperwallet alımları gibi Simility alımının da ana gayesinin PayPal servislerini güçlendirmek olduğunu dile getirdi ve ekledi: “Böylelikle işletmelere küresel ticaret için tek noktadan hizmet sunabilir hale geleceğiz.”

Dolandırıcılığa yönelik ödeme aktivitelerini en aza indirmek için kişiye özgü risk kuralları belirleme kabiliyetini işletmelere sunan Simility, geçtiğimiz yıl PayPal’dan yatırım almıştı. Simility’nin platformu bazı işlemlerde diğer yöntemlerden çok daha etkili sonuçlar veriyor.

FinTech Futures haberine göre PayPal platformundaki satıcılar, Simility alımının tamamlanmasının ardından mevcut hesap yönetim ekranından erişebilecekleri yeni dolandırıcılık karşıtı araçları kullanabilir hale gelecek. PayPal’un Simility alımını 2018 yılının üçüncü çeyreğinde tamamlaması bekleniyor. Bunun ardından entegrasyon süreci hızlı bir biçimde tamamlanacak.

PayPal’a Hindistan’da yeni ofis

Satın almanın resmiyet kazanmasıyla birlikte Simility CEO’su Rahul Pangam ve Simility ekibi ise PayPal Kurumsal Servis Platformu Başkan Vekili Tushar Shah gözetiminde çalışmaya başlayacak. Alımla birlikte PayPal ayrıca Hindistan’da yeni bir ofise daha sahip olacak.

Avrupa’daki Square olarak bilinen Stockholm merkezli iZettle’ı nakit 2,2 milyar dolara satın alan PayPal, kısa bir süre önce de yapay zeka şirketi Jetlore’u satın almak üzere olduğunu açıklamıştı. PayPal’un geçtiğimiz haftalarda duyurduğu bir diğer önemli yatırım ise ise Hindistan merkezli Pine Labs idi. Şirket son olarak da e-ticaret ödeme platformu Hyperwallet’ı 400 milyon dolara satın aldığını açıklamıştı.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Röportaj: Türkiye’nin FinTech ajandası
Bankacılık
14 görüntüleme
Bankacılık
14 görüntüleme

Röportaj: Türkiye’nin FinTech ajandası

Erhan Kahraman - 14 Aralık 2018

Bankalararası Kart Merkezi Genel Müdürü Dr. Soner Canko, Bankless Times için verdiği röportajda Türkiye’de gelişen bir FinTech sistemi yaratmak için…

Bankalardan teknoloji devlerine karşı uyarı
Bankacılık
11 görüntüleme
Bankacılık
11 görüntüleme

Bankalardan teknoloji devlerine karşı uyarı

Erhan Kahraman - 14 Aralık 2018

İspanyol bankaları, Google, Amazon ve Facebook gibi teknoloji devlerinin finans servisleri sektörüne girmesiyle doğabilecek olası etkiler konusunda uyarıda bulundu. Finextra'nın…

Trustology, 8 milyon dolarlık tohum finansmanı sağladı
Bitcoin
13 görüntüleme
Bitcoin
13 görüntüleme

Trustology, 8 milyon dolarlık tohum finansmanı sağladı

Erhan Kahraman - 13 Aralık 2018

UBS Blockchain’in eski patronu Alex Batlin, özel ve kurumsal müşterilere dijital varlıklarının güvenliğini sağlamaya yardımcı olmak sunacağı yeni hizmeti için…

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.