Chris Skinner

Chris_SKINNER

Chris SKINNER

Kilit Mesajlar: 

  • Avrupa’da Fintech
  • FinTech’in bu kadar önemli olmasının sebebi
  • FinTech Türkiye’nin yükselen yıldızı, şu an FinTech için doğru zaman!

Chris Skinner, Finansal Hizmetler Kulübü Başkanı
Chris Skinner en çok kendi blog sitesi ( Finanser.com  ) aracılıyla finansal piyasalar üzerinde bağımsız bir yorumcu olarak bilinmekle  beraber ayrıca satış rekorları kıran Digital Bank kitabının yazarı ve Avrupa Networking Forumu ve Finansal Hizmetler Kulübü başkanı olarak tanınmaktadır.

Chris Skinner, The Financial Brand tarafından bankacılık sektörünün en etkili kişilerinden biri olarak şeçilmiş olup,  ayrıca best blogs en iyi blog sahibi, bir FinTech Titanı (Next Bank), takip edilmesi gereken FinTech liderlerinden biri (City AMDeluxe ve Jax Finance), BankInfoSecurity’nin bilgi güvenliği liderleri 2016 listesinde en etkili 5 kişiden biri ve ayrıca Wall Street Journal’s Financial News tarafından finansal teknoloji alanında en etkili 40 kişiden biri olarak seçilmiştir.   

Chris, Avrupa Bankacılık Düzenlemelerinden, kredi krizinden bankacılığın geleceğine kadar birçok konu hakkında kitap yazmıştır. Chris’in en yeni kitabı Digital Bank, sanal bankacılık için verilen savaşı ve ayrıca firmaların rekabet stratejisini geniş kapsamlı olarak ele alarak değerlendirmektedir. Bu kitap, Amazon‘da Sbrebank’ın bilişim kurulu başkanı tarafından “bankalar hakkında okuduğum en iyi kitap” olarak nitelendirilmiş ve Gartner Group’un sanal bankacılık başkanı Ron Shevlin, Brett King ve diğerleri tarafından da benzer yorumlar almıştır.

Finansal Hizmetler Kulübü bir finansal uzmanlar ağı olup, araştırma, analiz, yorum ve tartışma yoluyla finansal hizmetlerin geleceğine odaklanmaktadır. Finansal Hizmetler Kulübü 2004 yılında kurulmuş olup düzenli olarak Avusturya, İngiltere, İrlanda, Norveç, Polonya, İskoçya, Slovakya ve İsveç’te bir araya gelmektedir.

Chris ayrıca bir araştırma şirketi olan Balatro Ltd’nin de icra başkanı olup, Shaping Tomorrow internet sitesinin de kurucu ortağıdır. Kendisi ayrıca düzenli olarak BBC NewsSky News ve Bloomberg kanallarına bankacılık eleşirmeni olarak katılmaktadır.

Chris, birçok ödül programında hakem olarak görev almaktadır. Bunlara örnek olarak Card and Payment Awards (Kart ve Ödeme Ödülleri) ve Asian Banker’s Retail Excellence Awards (Asya Bankacıları Perakende Mükemmelik Ödülleri) sayılabilir. Kendisi ayrıca HSBC, Royal Bank of Scotland, Citibank ve Société Générale gibi lider bankalar ve ayrıca Dünya Ekonomik Forumu ile yakından çalışmıştır.

Chris Skinner hakkında daha fazla bilgi edinmek için bu sayfayı ziyaret edebilirsiniz: http://thefinanser.co.uk/fsclub/chris-skinner/.