Türkiye’nin en büyük yerel Bitcoin borsası olarak hizmet veren BTCTurk’ün duyurusu Bitcoin ticareti yapanları etkiledi.

2013 yılında Besim Tibuk’un oğlu Kerem Tibuk tarafından Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinde açılan ve Türkiye’deki en büyük Bitcoin işlem borsası olarak hizmet veren BTCTurk bu gün bir açıklama yayınlayarak TL yatırma işlemlerini durduğunu duyurdu. Yapılan açıklamada şu bilgiler verildi;


Sayın kullanıcılarımız,

Bildiğiniz üzere BTCTurk, faaliyette bulunduğu 3 yılı aşkın süredir hiçbir kullanıcıyı mağdur etmemiş, ödemeleri bir kaç saatlik gecikmeler dışında her zaman taahüt ettiği zamanlar içinde gerçekleştirmiştir.

Bunun yanında şirketimiz kanuni uyum konusunda mümkün olan en yüksek hassasiyeti göstermiş, anonim işlemlere hiçbir zaman izin vermemiştir. BTCTurk, sayısız soruşturmada kendisinden talep edilen bütün bilgileri emniyet birimleri ile paylaşmıştır.

Tüm bunlara rağmen, şirketimizin bankalar ile ilişkisi çeşitli sebeplerden ötürü her zaman sorunlu olmuştur. Ne yazık ki bugün şirketimizin açık tutabildiği son banka hesabı kapatılmıştır.

Bu sebeple TL yatırma işlemlerini durdurmuş bulunmaktayız. 

TL çekme işlemleri için çekme isteklerinizi girmeye devam edebilirsiniz. Bu işlemlerin mutlaka gerçekleştirileceğinden emin olabilirsiniz. BTCTurk üzerindeki bakiyeniz hiçbir kesinti olmadan ödenecektir. Ödemelerin en kısa sürede yapılması için çeşitli çalışmalar sürmektedir. Ne yazık ki yukarıdaki anlatılan durumdan ötürü aynı gün içinde ödemelerinizi gerçekleştirme şansımız bulunmamaktadır.

Şirketimiz müşteri bakiyelerinin tamamını ödeyecek nakde sahiptir. Ödeme kanalları belirlenirken sizden bir süre beklemenizi rica ediyoruz.

TL yatırma işlemlerinde banka transferi ve diğer kanallar aracılığı ile BTCTurk’e para yatırabilmeniz için sürdürdüğümüz bir çalışma mevcuttur. 

Bu çalışmanın önümüzdeki haftalarda sonuçlanmasını ve TL yatırma işlemlerinin tekrar başlamasını beklemekteyiz. 

Bitcoin yatırma ve çekme işlemlerinde herhangi bir kısıtlama olmayacaktır.

Konu ile ilgili gelişmelerden kullanıcılarımız haberdar edilecektir.


 

Tags: Bitcoin, BTCTurk, borsa, kripto para, sanal para,

Kaynak: https://www.btcturk.com/Home/News#tlyatirmacekmeduyuru