İngiltere ile Kanada’nın Ontario eyaleti FinTech düzenlemeleri için işbirliği yapacaklarını açıkladı.

Okyanusun iki yakasındaki iki ülke, İngiltere ve Kanada, FinTech alanındaki regülasyonları belirlemede ortak hareket etmeye karar verdiklerini açıkladı. İngiltere’nin ilgili regülasyon kurumu olan FSA ile Kanada’nın Ontario eyaletindeki Menkul Kıymetler Komisyonu (OSC) arasında imzalanan anlaşma, FinTech şirketlerinin uyması gereken kuralları belirlemenin yanında bilgi paylaşımını da içeriyor.

Finextra’nın haberine göre yapılan bu ülkeler arası anlaşma her iki taraf için de ilk değil. FCA daha önce Singapur ve Güney Kore ile benzer bir çalışmaya başlamış, OSC ise Avustralya Menkul Kıymetler ve Yatırım Komisyonu ile bir düzenlemeye imza atmıştı.

Finansal teknolojilerdeki bu uluslararası işbirlikleri, sizlere daha önce paylaştığımız Chris Skinner’ın öngörülerinin gerçekleştiğinin de bir kanıtı. Finans merkezlerinin, alışılagelmiş merkezi yapısının dönüşeceğine dikkat çeken Skinner, global ekonominin merkezi olmayan bir yapıya bürüneceğinden bahsetmişti. Skinner, merkezileşen şeyin fiziksel mekanlar değil, küresel finansı yönetmek için geliştirilecek stratejiler olduğunun altını çizmişti.