Kuveyt Türk, 13-14 Mayıs tarihleri arasında ‘Dijital Bankacılık’ konusunda bir yarışma düzenliyor. Dereceye giren kişi veya takımları toplamda 45 bin TL’lik ödül bekliyor. Girişimci kişi ve takımlara yönelik bu ‘Hackathon’ organizasyonu, Kuveyt Türk’ün bu alanda gerçekleştireceği ilk etkinlik olarak karşımıza çıkıyor.

Hack günü, hackfest veya codefest olarak da bilinen Hackathon, katılanların belli bir süre zarfında yazılım projeleri geliştirerek, diğer takımlar ile rekabet içerisinde bulunduğu bir organizasyon. Bu çerçevede Kuveyt Türk ilk kez “Dijital Bankacılık” konsepti ile özel bir Hackathon düzenleyecek. Bu yarışmaya “Dijital Bankacılık” alanında farklı fikirler sunmak isteyen herkes katılabilecek ancak jüriye sunulacak fikirlerin hayata geçirilebilmesi için takımda en az bir yazılımcı bulunması şartı konulmuş. Yarışmacılar Hackathon’a ister tek, ister takım olarak katılabiliyor. Ancak takım olarak katılmak isteyen ekiplerin en fazla dört kişiden oluşması gerekecek.

Toplamda 45 bin TL ödül

13-14 Mayıs tarihlerinde düzenlenecek ve iki gün sürecek yarışmada, sunduğu fikir ile dereceye girmeye hak kazanan yarışmacı veya takımlara toplamda 45 bin TL’lik ödül dağıtacak. Birinci olan proje 20 bin TL, ikinci 15 bin TL, üçüncü 10 bin TL, dördüncü ve beşinci ise 3 bin TL’lik ödüle hak kazanacak.

Bilgisayar programcıları, grafik tasarımcıları, ara yüz tasarımcıları ve proje yöneticileri de dahil olmak üzere katılanların yoğun bir şekilde yazılım projelerinin geliştirilmesi amacıyla düzenlenen yarışmaya son başvuru tarihi ise 4 Mayıs.

İstanbul dışından katılan yarışmacılara ulaşım masrafları Kuveyt Türk’ten!

İstanbul dışından Hackathon’a katılmak isteyen yarışmacılar için Kuveyt Türk, kişi başı maksimum 200 TL olacak şekilde yol masraflarını da karşılayacak. Bu imkandan faydalanmak için katılımcıların önce etkinlik için kayıt olması, daha sonra hackathon@kt-invent.com.tr adresine ulaşım talep ettiklerini içeren bir e-posta göndermeleri gerekiyor. Ulaşım talep eden yarışmacıların ödemelerini alabilmeleri için projelerini jüri üyelerine sunmaları gerekiyor.

Kuveyt Türk Hackathon organizasyonu hakkında detaylı bilgiye ve jüri üyelerine http://www.kt-invent.com.tr/ adresinden ulaşılabiliyor.

Kuveyt Türk’ün odağında FinTech var

Kuveyt Türk özellikle son yıllarda dijital bankacılık ve FinTech alanındaki girişimci ruhu ile dikkat çeken kurumlardan birisi. Bu çerçevede geçen aylarda Silikon Vadisine bir ziyaret düzenleyerek bölgedeki FinTech girişimleri ve şirketleri ile de görüşen Kuveyt Türk yöneticileri aynı zamanda FinTech İstanbul’un organize ettiği FinTech 101 kurslarına da kalabalık gruplar olarak katılarak kurum içinde bu alşandaki çalışmalarına hız veriyorlar.

Aşağıda FinTech 101 2. Dönem Eğitimlerine katılan Kuveyt Türk ADKPazarlama Müdürü Mustafa Şipka’nın FinTech 101 eğitimi ile alakalı değerlendirmesini seyredebilirsiniz.