İngiltere merkezli banka Barclays, FinTech merkezli Avrupa’nın en büyük ortak çalışma alanını Londra Shoreditch’de açtı.

Rise adı verilen ortak kullanım alanı temelli girişim yeni müşteriler, kurumsal müşteriler ve diğerleri için yeni ürünler, hizmetler ve platformlar oluşturmak için tasarlandı. Bankanın ayrıca New York, Manchester (İngiltere), Mumbai, Cape Town, Vilnius ve Tel Aviv’de altı bu tarz girişimi bulunuyor. Her lokasyonda Barclays Accelerator da dahil olmak üzere açık yenilik için birden fazla program yürütülüyor.

Barclays grup CEO’su Jes Staley, “teknoloji bir küresel finansal kurumun temel yetkinliği olmalı ve endüstride lider olmayı düşünüyoruz” dedi.

Jes Staley’in FinTech hakkındaki görüşleri bu röportajda yer alıyor.

Staley, geçtiğimiz hafta yaptığı bir açıklamada Barclays’in, İngiltere teknoloji merkezlerinde 750 yeni iş istihdamı sağladığını açıkladı. Rise London, Barclays’tan bankacılık ve teknoloji ekipleri ile birlikte 40’tan fazla şirkete ev sahipliği yapacak. Aylık olarak 200 saatten fazla öğrenme, çalıştay, bilgisayar oyunu ve ağ da ortak kullanım alanında yer alacak.

Banka, 18 ayda Rise’nin Barclays ve FinTech şirketleri arasında 70’den fazla anlaşmayı tamamladığını belirtti. Yükseliş, Barclays içindeki iç girişimcilerin ölçeklenmesine de yardımcı oluyor.

Kaynak: BankingTech