Alibaba FinTech yatırım portföyünü genişletmeye devam ediyor. Şirket Hong Kong merkezli Qupital’e yatırım yaptı.

Forbes’un haberine göre Mart 2016’da Andy Chan (25) ve Winston Wong (26) tarafından kurulan Qupital, Hong Kong’un ilk ve en büyük çevrimiçi fatura indirim girişimi. Yatırımları basitleştirmek ve yeni bir yaklaşım getirmek isteyen Qupital, şirketlerin profesyonel yatırımcılarla, hedge fonlarıyla ve aile bürolarıyla bağlantı kurarak alacaklarına karşı finansman sağlamasına olanak tanıyor.

Qupital, DRL Capital, Aria Group ve diğer birkaç yatırımcının ortak yatırımıyla MindWorks Ventures ve Alibaba Entrepreneurs Fund’un liderliğinde 2 milyon dolarlık bir yatırım aldı. Fon, teknoloji platformunu geliştirmek ve bölgedeki büyümeyi kolaylaştırmak için kullanılacak. Alibaba ile olan ortaklık, Qupital’in markasını yeni bir kitleye yayması için büyük bir potansiyel oluşturuyor ancak daha da önemlisi, Hong Kong’daki ve bölgedeki KOBİ’ler için gerçekten heyecan verici bir fırsat sağlıyor.

Çinli Alibaba elektronik ticaretten mobil ödemeye kadar birçok alanda faaliyet gösteriyor. Dünya çapında birçok ülkede bu alanda yatırımlar yapan Alibaba, geçtiğimiz günlerde ABD pazarına da mobil ödeme hizmeti AliPay ile giriş yapmıştı. Şirket ayrıca ABD’li ödeme devi Moneygram’ı da satın almak için teklif vermişti.