Android telefon sahipleri, iki kullanıcı arasında (P2P) gerçekleşen ödemeleri OCBC Bank tarafından yayınlanan yeni klavyeyle doğrudan yapabilecek.

OCBC Bank’in Android platformu için yayınladığı ve Google Play Store’da yerini alan yeni OCBC Pay Anyone klavye, sık kullanılan sosyal ağlarla da güçlü bir entegrasyona sahip. Finextra haberine göre Singapur merkezli banka, mobil klavye uygulamasının yanı sıra Facebook, WhatsApp ve Instagram gibi popüler uygulamaların içine de “OCBC Pay Anyone” simgesini ekliyor. Android kullanıcıları P2P ödemelerini ayrıca Chrome tarayıcı üzerinden de gerçekleştirebiliyor.

“OCBC Keyboard ile ödeme işlemlerini doğrudan müşterilerimizin hayatlarına dahil ediyoruz. Böylece günlük rutin içinde WhatsApp’ta sohbet ederken, e-posta gönderirken ya da internette dolaşırken tümüyle kesintisiz bir ödeme deneyimi yaşıyorlar,” diyen OCBC yetkilisi Aditya Gupta, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bu yeni özelliğin, başta PayNow transferleri olmak üzere, e-ödeme çözümlerinin benimsenmesini ve kullanım oranını katlayarak artıracağına eminim.”

Şimdilik sadece Singapur’da bir banka hesabı bulunan Android kullanıcılarının fayda sağlayabildiği bu klavye, para transferini banka müşterisinin mobil telefon numarası üzerinden gerçekleştiriyor. OCBC Bank henüz iOS için benzer bir klavye sunmadı.

Buna karşın, Pay Anyone özelliği Apple’ın kendi mesajlaşma uygulaması olan iMessage üzerinde, doğrudan sohbet içinde para gönderimi için kullanılabiliyor. Öte yandan, iPhone kullanıcıları dijital sesli asistan Siri’yi kullanarak da kişi listelerindeki isimlere (tabii ki yine Singapur bankalarında müşteri olmak koşuluyla) para gönderimi yapabiliyor.