FinTech İstanbul bundan böyle FinTech dünyasının kalbi Londra’daki faaliyetlerine finans sektörünün deneyimli ismi Aylin Alkan ile devam edecek.

FinTech alanında en güncel gelişmelerin yaşandığı ve sektörün kalbinin attığı Londra’da yerini alan FinTech İstanbul’un gerçekleştirdiği faaliyetler ve iş birliği ağı, Birleşik Krallık’ta Aylin Alkan tarafından temsil edilecek. Symrna Capital LTD’in Londra ortağı ve İngiltere merkezli UKbasecamp’in FinTech mentoru olarak çalışan Alkan, piyasalar, perakende bankacılık, fon yönetimi, yatırım bankacılığı ve varlık yönetimi alanlarında 22 yılı aşkın deneyime sahip.

FinTech İstanbul iş ağında olup Birleşik Krallık’ta faaliyete geçmek isteyen şirketlerin kurulum, ofis temini, iş geliştirme ve diğer danışmanlık ihtiyaçlarına yanıt verecek olan FinTech İstanbul Londra merkezinde ayrıca FinTech şirketleri için hızlandırma programları da hazırlanacak.

Birleşik Krallık’ta hızla yükselen FinTech ekosisteminin önemli oyuncularıyla FinTech İstanbul platformu arasındaki sinerjinin artırılması için çalışacağını belirten Aylin Alkan, iki ülke arasında düzenlenecek eğitim, seminer, konferans gibi organizasyonlarda aktif rol alacak.

Türkiye’de son 15 yıl uluslararası bir bankada varlık yönetimi alanında iş geliştirme, satış ve pazarlamadan sorumlu direktör olarak çalışan Aylin Alkan, Türk bankacılık sektöründe kamu ve özel sektör ile çalışıp, melek yatırımcı konseptini yaratan ilk ve tek projenin lideri oldu. Türkiye’de “iş melekleri ortak yatırım fonu’ kurmak için çalışan ilk gruba liderlik eden Alkan, TEB melek yatırımcı kulübünün akredite üyesidir. Evli ve iki çocuk annesi olan Aylin Alkan, Londra’da yaşıyor.