FinTech girişimlerinin finans dünyasına getirdiği ezber bozan inovasyon; bankaların da benzer çalışmalar yapmalarını tetikliyor. Bu çerçevede finans kuruluşları, strateji planlarına kurum içi girişimciliği de ekliyor.

Aslında kurum içi girişimcilik sadece bankalar ve finans kuruluşları için değil; kontrollü ve risksiz bir inovasyon süreci izlemek isteyen her büyük şirketin göz önünde bulundurması gereken bir strateji. Ancak FinTech’in yıkıcı dönüşümü karşısında kendini “yenilikçi” olarak konumlandırmak isteyen bankalar için bu sistem olmazsa olmazlar arasında yer alıyor.

Türkiye’de 5. kez düzenlenen Kurumiçi Girişimcilik Konferansı da bu alanda yapılan çalışmaların nabzını tutuyor. Özyeğin Üniversitesi Girişimcilik Merkezi tarafından girişimcilik sektöründe yapılan çalışmalara paralel olarak ilk kez 2013 yılından düzenlenen Kurumiçi Girişimcilik Konferansı, her yıl artan ilgi sonucunda 2016 yılında 235 kişiye ulaştı.

Açılış konuşmalarını, yıllara göre sırasıyla 2 kez Fiba Holding Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Hüsnü Özyeğin, Borusan Holding CEO’su Sayın Agah Uğur ve GE Türkiye CEO’su Sayın Canan Özsoy yaptı, bu yıl da TÜSİAD başkanı Sayın Erol Bilecik yapacak. İş Bankası, Allianz Sigorta, Aygaz, Citigroup, BASF, Kolektif House, EnerjiSA gibi sektöründe lider kurumların üst düzey temsilcileri deneyimlerini, başarıyla devam eden örnek teşkil edecek projelerini ve bakış açılarını katılımcılarla paylaşacaklar.

Swissotel’de 8 Kasım 2017 tarihinde düzenlenecek olan 5. Kurumiçi Girişimcilik Konferansı’nı destekleyen şirketler arasında Aygaz, BASF, Allianz Sigorta, İş Bankası, Enerjisa, Core Strateji ve Startups.Watch yer alıyor.