Milenyum nesli bankalara Bitcoin’den fazla güveniyor

9 Kasım 2017
579 Görüntüleme

Kripto para birimlerine ve ICO’lara olan ilginin son birkaç yılda ivmeli biçimde arttığını ortaya koyan araştırmalar, yeni neslin bankalara güvenmeye devam ettiğini gözler önüne seriyor. Girişim sermayesi şirketi Blockchain Capital tarafından yapılan araştırmaya göre, milenyum nesli bankalara Bitcoin’den daha fazla güveniyor.

Finansal teknolojiler ve kripto para birimleri hakkında haberleri takip edenlerin sıklıkla karşılaştıkları üzere Initial Coin Offerings (ICO) ile yatırım toplayan girişimlerin sayısı çığ gibi artıyor. Birçok orta yaş ve üzeri banka müşterisi için anlam ifade etmeyen bu söz öbeği, özellikle milenyum nesli için önemli bir yatırım aracı olmanın eşiğinde.

Yapılan anketlerde milenyum neslinin kripto para birimlerine ve benzer mantıkla yatırım toplanan ICO projelerine ilgi göstermelerine karşın, konu güvenirlik olduğunda hala bankaların bir numarada olduğu ortaya çıkıyor.

Blockchain Capital tarafından 2 bin kişilik katılımla gerçekleştirilen ankette, katılımcıların sadece yüzde 27’lik kısmı, Bitcoin’in JPMorgan Chase, Wells Fargo ve Goldman Sachs gibi bankalardan daha güvenilir olduğunu düşündüğünü söyledi.

“5 yıl içinde Bitcoin almayı düşünüyor musunuz?” sorusuna milenyum neslinin yüzde 41’i olumlu cevap verirken, tüm yaş aralıklarında değerlendirildiği zaman bu oran yüzde 7 seviyesine düştü.

“Önümüzdeki 10 yıl için Bitcoin kullanımı artacak mı?” sorusuna milenyum neslinden olumlu cevap yükseliyor. Milenyum neslinin yüzde 42’si bu soruya olumlu karşılık verirken, tüm yaş aralığındaki cevaplar ise yüzde 9 oranında olumlu sonuçlandı.

Blockchain Capital tarafından yapılan ankete buradan ulaşabilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

BKM 2018 yılı ilk 6 aylık verileri açıkladı
Genel
62 görüntüleme
Genel
62 görüntüleme

BKM 2018 yılı ilk 6 aylık verileri açıkladı

yazar05 - 19 Temmuz 2018

Bankalararası Kart Merkezi 2018 yılının ilk 6 aylık verilerini paylaştı. Yılın ilk yarısında kartlı ödemelerin %20 büyüdüğü görülüyor. Finansal okuryazarlıktaki…

Hong Kong yönetiminden açık bankacılık hamlesi
Genel
46 görüntüleme
Genel
46 görüntüleme

Hong Kong yönetiminden açık bankacılık hamlesi

Melih Çelik - 19 Temmuz 2018

Hong Kong’un finans sektöründeki regülatör kurumu HKMA, bankacılık sektörüne yönelik olarak açık API servisini devreye aldığını duyurdu. Son dönemde FinTech…

Ant Financial, finans dünyasının sosyal ağına 120 milyon dolarlık yatırım yaptı
FinTech
61 görüntüleme
FinTech
61 görüntüleme

Ant Financial, finans dünyasının sosyal ağına 120 milyon dolarlık yatırım yaptı

Melih Çelik - 19 Temmuz 2018

Çin merkezli Snowball Finance, Ant Financial’dan 120 milyon dolarlık yatırım aldı. Şirket, finans dünyasının sosyal ağı olarak da tanımlanıyor. Alibaba…

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.