Güney Koreli NongHyup Bank (NH Bank), Blockchain ve dağıtık defter teknolojilerinde güç birliği için kurulan R3 konsorsiyumuna katıldığını açıkladı.

Güney Kore’nin Seul şehrinde merkezi bulunan ve tarım sektörüne odaklı faaliyetlerini sürdüren NH Bank, R3 konsorsiyumunda yer alan ve kurumsala dönük işlere odaklanan diğer üyelerle iş birliği yaparak Blockchain teknolojisinin gelişimine katkıda bulunmayı hedefliyor.

Bank Innovation haberine göre banka ayrıca Blockchain teknolojisinin ticari kullanımlarını hayata geçirmek için, FinTech girişimleriyle iş birliği kuracak ve yeni bir pilot projeyi devreye alacak. NH Bank yaklaşık bir yıl önce, geçtiğimiz yılın aralık ayında kurulan Güney Kore’nin kendi Blockchain konsorsiyumunun da bir üyesi konumunda bulunuyor.

Ülkeler kendi Blockchain konsorsiyumlarını kurmaya başladı

Bu grubun hedefi, ticari finans süreçlerini yönetmek için gerekli araçları geliştirmek. Güney Kore’nin yerel konsorsiyumunda ayrıca Dongbu Securities, Yuanta Securities Korea ve Kiwoom Securities gibi finans kuruluşları yer alıyor.

R3’ün dünyanın dört bir yanında faaliyet gösteren 160’ın üzerinde uluslararası üyesi bulunuyor. Bu kuruluşların çalışma alanları ise finanstan teknolojiye, ticari birliklerden diğerlerine kadar uzanıyor. Konsorsiyuma katılma adımıyla birlikte Blockchain teknolojisinin en yeni uygulamalarını deneyeceklerini dile getiren NH NongHyup Bank yetkilisi, bu bilgi birikimini daha sonra finans ve ekonomi gibi iş kollarında uygulamaya dönüştüreceklerini kaydetti.