Gain Capital’dan yapay zeka ile güçlendirilmiş yatırım uygulaması

15 Aralık 2017
571 Görüntüleme

Online ticaret hizmetleri sunan küresel bir şirket olan Gain Capital, yeni nesil finansal yatırım uygulaması GetGo’yu kullanıma açtığını duyurdu. Mobil cihazlar için özel olarak geliştirilmiş olan uygulama, finansal piyasalardaki istatistiksel eğilimleri inceliyor, kullanıcılarına önerilerde bulunuyor.

Finansal piyasalardaki değişimleri yapay zeka ile değerlendiren GetGo uygulaması, kullanıcılarına istatistiksel veriler sunuyor. Kısa vadeli ticari fırsatlardan yararlanmak isteyen kullanıcılara özel olarak geliştirildiği söylenen uygulamanın, özellikle finans piyasaları hakkında yeterince bilgisi olmayan ya da vakit ayıramayan kişilere yardımcı olacağı açıklandı.

Gain Capital CEO’su Glenn Stevens tarafından yapılan resmi açıklamada, kısa vadeli ticari fırsatlardan yararlanmak için, piyasa dinamiklerini anbean kontrol etmek gerektiği söylendi. Piyasadaki karmaşıklığı yapıyı yapay zeka ile çözmeyi başardıklarını vurgulayan Stevens, yapay zeka tarafından süzgeçten geçirilen işlemlerin kullanıcılarının rahatlıkla anlayabilecekleri biçimde sunulduğunu belirtti. Yapay zeka tarafından geliştirilmiş ticari stratejilerin yeni kullanıcılara ulaşmasından dolayı mutluluk duyduklarını da ifade etti.

Uzun süren çalışmanın ürünü olan GetGo’nun sunduğu algoritma yapısı, her yıl milyonlarca veri noktasını analiz etmek üzerine kurulu. Ticari kayıtları da inceleyen sistem, geçmişteki hareketleri değerlendirerek öngörülerde bulunuyor.

Başlangıç aşamasında döviz kurları, borsa endeksleri ve değerli maden olmak üzere 40 farklı pazarı değerlendiren GetGo, piyasa şartlarından çıkarımlar yaparak en iyi yatırım fırsatlarını belirliyor. Kullanıcılar hesap ayarlarında kendi belirledikleri parametreler doğrultusunda yatırım fırsatlarına erişebiliyorlar.

GetGo, öncelikli olarak İngiltere’deki Apple App Store’da satışa sunuldu. Önümüzdeki aylarda Google Play Store’da da satışa sunulacak. Şirket, 2018 yılı boyunca GetGo’yu diğer pazarlara da sunmayı planlıyor.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

American Express otel kapılarını kredi kartıyla açacak
Bankacılık
48 görüntüleme
Bankacılık
48 görüntüleme

American Express otel kapılarını kredi kartıyla açacak

Erhan Kahraman - 17 Temmuz 2018

American Express ödemenin kanıtını Blockchain ile sağlayacağı yeni bir sistem için patent başvurusu yaptı. Amerikalı finans devi American Express, Blockchain…

Worldpay ve Mastercard’dan dijital ödeme iş birliği
Bankacılık
67 görüntüleme
Bankacılık
67 görüntüleme

Worldpay ve Mastercard’dan dijital ödeme iş birliği

Erhan Kahraman - 17 Temmuz 2018

Worldpay ve Mastercard arasında kurulan yeni iş birliği, 2019 başında çıkarılacak Pay By Bank uygulamasını kapsıyor. Worldpay ve Mastercard, ödeme…

PayPal’dan yeni satın alımlara yılda 3 milyar dolar
FinTech
79 görüntüleme
FinTech
79 görüntüleme

PayPal’dan yeni satın alımlara yılda 3 milyar dolar

Erhan Kahraman - 17 Temmuz 2018

PayPal CEO'su Dan Schulman, Alman sektörel gazetesi Handelsblatt'a verdiği demeçte, son dönemde yaptıkları satın almaların artarak devam edeceğini açıkladı. Sağlıklı…

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.