21 Mart tarihi itibariyle Londra’d gerçekleşen iki önemli etkinlikte Türkiye FinTech ekosistem oyuncuları ülkemizi temsil ettiler.

19-23 Mart tarihlerine denk gelen hafta bu sene Birleşik Krallık FinTech Haftası olarak gerçekleştirilen pek çok etknilik ile değerlendiriliyor. Bu hafta kapsamında gerçekleştirilen Fintech Investor Forum etkinliği, Londra Borsa Grubu çatısı altında düzenlenen farklı otorumlara ev sahipliği yapıyor.

Fintech Investor Forum etkinliğinde İsrail, Çin ve Güney Amerika gibi farklı bölgelerin FinTech temsilcileri ülkelerindeki ve bölgelerindeki gelişmeleri değerlendirirken Türkiye’de bu etkinlikler arasında kendine özel oturuma sahip ülkelerden birisi olarak yer aldı.

Türkiye’yi temsilen iyzico CEO’su Barbaros Özbugutu, Paraşüt CEO’su Sean Yu ve FinTech İstanbul Kurucu Ortağı Prof. Dr. Selim Yazıcı’nın katıldığı panelde konuşmacılar Türkiye’deki FinTech ekosistemini ve gelişmeleri dinleyicilere aktardılar.

Fotoğraf telifi Hiera Consulting’e aittir

Aynı gün Londra’da gerçekleşen bir diğer etkinlik ise FinTech Eurasia Forum oldu. Bu forumda gerçekleşen Türkiye Oturumunda konuşmacı olarak; Türkiye Büyükelçiliği Ticaret Danışmanı Aytuğ Göksu, Türkiye Cumhuriyeti Başbakanlık Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı Birleşik Krallık ve Kanada Ülke Danışmanı Murat Özdemir, Borsa İstanbul Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Gönen, Brsa İstanbul Direktörü Recep Bildik, Türk Sermaye Piyasaları Birliği Genel Sekreter Yardımcısı Osman İlker Savuran ve FinTech İstanbul Kurucu Ortağı Prof. Dr. Selim Yazıcı yer aldı.

Fotoğraf telifi Hiera Consulting’e aittir