TheCityUK, Londra Borsa Grubu ve İstanbul Borsası ortak çalışması ile yayınlanan yeni bir rapor FinTech ekosistemine pek çok açıdan ışık tutarken önemli değerlendirmeleri beraberinde sunuyor.

içinde bulunduğumuz günler pek çok yeni raporun yayınlandığı ve bu raporların çok önemli konuları ele aldığı bir dönem oldu. Bu raporlardan birisi, TheCityUK, Londra Borsa Grubu ve İstanbul Borsası ortak çalışması ile hazırlandı.

“UK-TURKEY FINTECH WORKING GROUP – Case studies and insights” Türkçe karşılığı ile “Birleşik Krallık ve Türkiye FinTech Çalışma Grubu – Vaka Çalışması ve Öngörüler” başlıklı çalışma oldukça önemli konuları, sade bir şekilde ve yenilikçi bir yaklaşım ile ele alıyor.

Ekonomik ekosistemlerin önemini ela alan bir bölüm ile konuya giren çalışma, düzenleyiciler ve yasal açıdan FinTech kavramını ele aldıktan sonra İslami FinTech kavramına değiniyor. Geleceğin meslekleri için günümüzün öğrencilerine nasıl ulaşmalıyız sorusuna cevap arayan çalışmada, dar gelirlilere ulaşmak ve FinTech’in gücünden faydalanmak gibi konu başlıkları ilerleyen bölümlerde ele alınıyor. Açık bankacılık, yeni ödeme teknolojileri, dijital para ve günümüzün en çok konuşulan ICO kavramlarına düzenleyici gözünden bakış açıları sunarak devam eden çalışmanın son konu başlığı ise Türkiye’de kitlesel fonlama düzenlemeleri olarak karşımıza çıkıyor.

Her bir bölümde Birleşik Krallık’taki uygulamaların yanı sıra küresel örnekler ve değerlendirmeler de yapılıyor ve takip eden sayfalarda Türkiye’de ilgili alandaki uzmanlardan ve oyunculardan değerlendirmelere yer veriliyor.

Özellikle yeni stratejilerin belirlenmesi ve uygulanması için nitelikli bir rehber değeri taşıyan bu çalışmayı kütüphanenize ve bilgi dağarcığınıza katmanızı şiddetle tavsiye ediyoruz.

Raporu buradan indirebilirsiniz.

Rapor: Finance for FinTech