Hesapkurdu kullanıcılarına İş Bankası’nın Anında Kredi hizmeti açıldı

10 Mayıs 2018
248 Görüntüleme

Kredi karşılaştırma ve başvuru platformu Hesapkurdu.com, İş Bankasının Anında Kredi hizmeti ile entegrasyonunu tamamlayarak Nisan ayında kullanıcılarına sundu.

Bu entegrasyon sayesinde İş Bankası ve Hesapkurdu.com‘un ortak müşterilerine kredi karşılaştırma platformundan ayrılmadan, kesintisiz bir deneyim ile anında kredi kullanma imkânı sağlandı. Karşılaştırma sitesi üzerinden başvurunun anında değerlendirilip, kredinin o an kullandırılabilmesi ve banka hesabına yatırılması ile sektör için önemli bir ilke imza atılmış oldu.

Anında Kredi nasıl çalışıyor?

Hesapkurdu.com aracılığıyla bankaların kredi oranlarını karşılaştıran ve başvuru için İş Bankasını tercih eden kullanıcılara 7/24 Anında Kredi teklifi sunuluyor. İş Bankası müşterileri Hesapkurdu.com?dan ayrılmadan İş Bankasının İnternet Şubesi?ne giriş yaparak başvurularına devam ediyor ve onaylanan kredileri anında hesaplarına geçiyor.

Bankaların FinTech ortaklıkları açısından büyük bir adım

FinTech şirketleri ile birlikte çalışarak proje üreten bankalar kullanıcılarına yeni hizmetler sunarak bireysel bankacılık işlemleri için alternatif temas noktaları geliştiriyorlar. Bu çalışmalar çerçevesinde çok sayıda API projesi gündemde olmasına rağmen bugüne kadar kullanıcının platform değiştirmeden kredi kullanabilmesi mümkün olamıyordu. Hesapkurdu.com ve İş Bankası Anında Kredi entegrasyonu, bireysel finans sektörünü farklı bir boyuta taşıyarak kullanıcılar için kredi hesaplama, karşılaştırma, başvuru ve kullanım aşamalarının 7/24 tek platform üzerinde gerçekleşebilmesini sağladı.

İlk kredi Adana’dan

Hesapkurdu.com’un aylık 2 milyon ziyaretçisinin kullanımına sunulan Anında Kredi ürünü hayata geçer geçmez aynı gün içinde ilk kredi kullandırımı da gerçekleşti. Karşılaştırma sitesinden hiç çıkmadan İş Bankası Anında Kredi’yi kullanan ve kredisi hesaba yatan ilk müşteri Adana Seyhan’dan oldu.

Entegrasyon çalışmaları devam edecek

Hesapkurdu.com kurucu ortağı Onur Tekinturhan, İş Bankası ile birlikte yürüttükleri Anında Kredi entegrasyonu ile ilgili şunları söyledi: “Hesapkurdu.com, ortak çalıştığı bankalarla entegrasyon projelerini hayata geçirerek kredi araştıran kullanıcıların kredi başvuru ve kullanma deneyimini her geçen gün geliştiriyor. Sonraki adım olarak İş Bankası müşterisi olmayan kullanıcılar için de daha kolay ve hızlı süreçler geliştirmeyi hedefliyoruz.”

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Bankaların rekabeti, müşteri değerlendirmeleriyle şekillenecek
Bankacılık
94 görüntüleme
Bankacılık
94 görüntüleme

Bankaların rekabeti, müşteri değerlendirmeleriyle şekillenecek

Erhan Kahraman - 20 Ağustos 2018

İngiltere'nin finansal düzenleyicileri CMA ve FCA tarafından yayımlanan yeni raporla birlikte, bankacılık sistemi daha şeffaf hale gelirken, müşteri değerlendirmeleri rekabete…

Capital One’ın ortak kimlik patenti onaylandı
Bankacılık
112 görüntüleme
Bankacılık
112 görüntüleme

Capital One’ın ortak kimlik patenti onaylandı

Erhan Kahraman - 20 Ağustos 2018

Capital One tarafından başvurusu sonuçlandırılan yeni patent, kullanıcıların farklı platformlarda ortak bir kimlik doğrulama sistemi kullanmasını sağlayacak. Blockchain, kimlik doğrulama…

Kullanıcılar arası işlemler, çok katmanlı güvenliğe ihtiyaç duyuyor
FinTech
84 görüntüleme
FinTech
84 görüntüleme

Kullanıcılar arası işlemler, çok katmanlı güvenliğe ihtiyaç duyuyor

Erhan Kahraman - 20 Ağustos 2018

Kullanıcılar arası ödeme işlemleri (P2P) mobil uygulamalar ve servislerle birlikte artış gösterirken, dolandırıcılara karşı önlem almanın en etkili yolu çok…

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.