Albaraka Türk sözleşme işlemlerini dijital ortama taşıdı

6 Haziran 2018
954 Görüntüleme
1 Yorumlar

Albaraka Türk, geliştirdiği Bankacılık Hizmetleri Sözleşmesinden (BHS) sonra kare barkod uygulaması ile sözleşmeleri dijital ortama taşıyarak müşterilerinin hayatını kolaylaştırmaya devam ediyor.

Türkiye’nin ilk katılım bankası Albaraka Türk, dijital çağın katılım bankası olma yolunda önemli adımlar atmaya devam ediyor. Bu vizyon doğrultusunda, yeni ürün ve hizmetlerle müşterilerinin hayatını kolaylaştıran Albaraka Türk, bankacılık işlem sürelerini ve sözleşme prosedürlerini kısaltmak için geliştirdiği Bankacılık Hizmetleri Sözleşmesi (BHS) ile sektöründe en az sayıda imzayla sözleşme alan banka oldu.

Albaraka Türk ayrıca, kare barkod uygulaması ile sözleşmeleri dijital ortama taşıyarak hem çalışanlarının hem de müşterilerin hayatını kolaylaştırdı.

Müşteri memnuniyeti ön planda

Albaraka Türk, iş ortağı olarak gördüğü müşterilerinin hesap açılış işlemlerinin kolaylaştırılması, sürecin hızlandırılması, bürokratik işlemlerin azaltılması amacıyla, ‘hesap açılış süreci / sözleşmeleri’ uçtan uca yeniden güncelledi.

Bankacılık Hizmetleri Sözleşmesi (BHS) ile müşterilerin sözleşme doldurarak zaman kaybetmesi önlenirken, şube personelinin bilgileri sistem üzerinde doldurmasını sağlayarak, müşteriden minimum bilgi ve imza isteyerek sürecin tamamlanması sağladı. Bu bağlamda daha önce müşteriden alınan imza sayısı 17’den 5’e, müşterinin el ile doldurması gereken bilgi sayısı 65’ten 2’ye, Belge sayısı da 10’dan 2’ye düşürüldü ve tek seferde alınmak üzere BHS’ye eklendi.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

BKM Express’in 6 yıllık macerası – Serkan Yazıcıoğlu
FinTech
131 görüntüleme
FinTech
131 görüntüleme

BKM Express’in 6 yıllık macerası – Serkan Yazıcıoğlu

yazar05 - 18 Ağustos 2018

BKM Dijital Çözümlerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Serkan Yazıcıoğlu ile birlikte BKM Express'in son 6 yılını, sunduğu kolaylıkları ve yeni…

Bank of China ve UnionPay’den iş birliği
Bankacılık
57 görüntüleme
Bankacılık
57 görüntüleme

Bank of China ve UnionPay’den iş birliği

Erhan Kahraman - 18 Ağustos 2018

Bank of China, Blockchain'in ödeme sistemlerindeki kullanımını araştırmak üzere ödeme sağlayıcı China UnionPay ile iş birliği yapıyor. Devlet destekli Bank…

SFOX 23 milyon dolar fon topladı
FinTech
118 görüntüleme
FinTech
118 görüntüleme

SFOX 23 milyon dolar fon topladı

Erhan Kahraman - 18 Ağustos 2018

Kripto para sağlayıcı SFOX, düzenlenen A Serisi fonlama turunda topladığı 23 milyon dolarla birlikte bir varlık yönetim platformu kurmak için kolları…

Yorum

  1. Pingback: Albaraka Türk Sözleşme İşlemlerini Dijital Ortama Taşıdı – Katılım Finans Dergisi

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.