Dijital banka Neat 2 milyon dolar yatırım aldı

10 Temmuz 2018
270 Görüntüleme

Hong Kong merkezli dijital banka Neat, Dymon Asia Ventures ve Portag3 Ventures’dan 2 milyon dolarlık yeni bir yatırım aldı.

Neat’in açıklamasına göre, bu yatırım yeni özelliklerle araçların tanıtımına katkı sağlamak ve istihdam için kullanılacak. Şirketin web sitesi üzerinde kullanıcıların “istek listesi” oluşturabileceği bir oylama (anket) bölümü açılacak.

Şu anda istek listesinin tepesinde, birden fazla para birimini destekleyen hesaplar, uluslararası ödemeler ve muhasebe entegrasyonu bulunuyor. Bu oylama sonucunda Neat hangi özellikler ve araçlara yöneleceğini belirleyecek. Personel istihdamı için, bir ürün müdürü, mobil uygulama geliştiricisi, Android uygulama geliştiricisi ve finansal denetleyici bulunuyor.

Neat sunduğu çözümlerle girişimcilere destek olmayı amaçlıyor

Neat, girişimcilerin geleneksel finans kurumlarıyla olan ilişkilerinde karşılaşabilecekleri engelleri ortadan kaldırmayı hedefliyor. Bu yüzden yaptıkları her güncelleme ve geliştirmeyi, yine girişimcilerin önerileri ve geri dönüşleri doğrultusunda şekillendiriyorlar.

Şirket, yapılan yatırımla beraber, Neat Bussiness hesaplarının kapsamını genişletmek istiyor. Neat Bussiness, girişimciler, StartUp’lar ve KOBİ’ler için geleneksel bir kurumsal banka hesabına alternatif oluşturuyor. Diğer bir hizmetleri olan Neat Personal ise tamamen mobil hesaplardan oluşuyor.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

FinTech girişimi Bread 60 milyon dolar yatırım aldı
FinTech
29 görüntüleme
FinTech
29 görüntüleme

FinTech girişimi Bread 60 milyon dolar yatırım aldı

Erhan Kahraman - 26 Eylül 2018

LendTech alanında faaliyet gösteren Bread, 60 milyon dolarlık öz sermaye yatırımı aldı. Kinnevik'in öncülük ettiği fonlama oturumuna mevcut yatırımcılardan Bessemer…

Bankalararası Bilgi Ağı 70 yeni üyeye merhaba dedi
Bankacılık
46 görüntüleme
Bankacılık
46 görüntüleme

Bankalararası Bilgi Ağı 70 yeni üyeye merhaba dedi

Erhan Kahraman - 26 Eylül 2018

Sınır ötesi ödeme işlemlerindeki gecikmeleri Blockchain aracılığıyla önleyecek olan Bankalararası Bilgi Ağı'nın üye sayısı 75'i aştı. Mevcut finansal düzende, iki…

Rusya ve Singapur FinTech’te iş birliğine gidiyor
FinTech
85 görüntüleme
FinTech
85 görüntüleme

Rusya ve Singapur FinTech’te iş birliğine gidiyor

Melih Çelik - 25 Eylül 2018

FinTech’te sınır ötesi iş birlikleri artmaya devam ediyor. Bu konuda en aktif ülkelerden Singapur, Rusya ile FinTech ekosistemi için mutabakat…

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.