Hong Kong’daki varlığını güçlendirmek isteyen Citi, üç yeni API iş ortağıyla daha çalışmaya başladığını duyurdu.

Sektörler arasındaki işbirliğini geliştirmek ve dijital hizmet kullanımını artırmak isteyen Citi, Hong Kong’da üç yeni API iş ortağıyla çalışmaya başladığını açıkladı.

Citi API ekosistemine katılan kurumlar EGL Tours, Fortress ve Watsons olarak sıralandı. Fintech Hong Kong’un haberine göre üç firma da e-ticaret platformlarına Citi Pay’in API’sini entegre ederek müşterilerine sunmaya başladı.

Citi Hong Kong yöneticilerinden Lum Choong Yu, API platformunu ilk olarak 2017 yılında başlattıklarını belirtirken, buradaki temel amaçlarının müşterilere fayda sağlayan yenilikçi çözümler üretmek olduğunu kaydetti. Bu kapsamda ortaklarının API platformundan faydalanmaları için onları teşvik ettiklerini ifade eden Choong Yu, her geçen gün sektör çeşitliliğini artırdıklarını da sözlerine ekledi.

Bankacılıkta sağlıklı bir açık API ekosisteminin sektör çapında katılım gerektirdiğini belirten Lum Choong Yu, bu doğrultuda Hong Kong Mali Otoritesi’nin (HKMA) sektördeki açık API kullanımını teşvik eden girişimlerine tam destek sunduklarını belirtti.