Forbes dördüncü kez FinTech 50 listesiyle, finansal teknolojilerde sektör standartlarını değiştiren FinTech girişimlerini arıyor.

Geçtiğimiz üç yıl boyunca FinTech 50 listesiyle, finans hizmetlerini teknolojiye dönüştüren özel şirketleri ön plana çıkaran Forbes, 2018 yılı için başvuruları açtı. Forbes bu yıl da paranın hareket tarzını yeniden şekillendiren girişimleri arıyor.

Dördüncü yılda sekiz muhabir ve editörden oluşan bir ekip, listeyi güncellemek için bir aylık zorlu bir maratona atılıyor. Ekip çalışmayı farklı FinTech alt kategorilerine ayırırken, ilk 50’yi en doğru şekilde belirleyebilmek için, her biri alanında uzman olan sektör analistleri, girişimciler ve yöneticilerle bir araya gelecek.

Forbes FinTech 50 listesi nasıl belirleniyor?

Forbes’in açıklamasına göre, her şeyden çok endüstriyi yeniden şekillendiren şirketler aranıyor. Bu da genellikle yeni ürünleri veya özellikleri düzenli olarak yayınladıkları ve büyük bir stratejik iyileştirmeler gerçekleştirdikleri anlamına geliyor.

Liste belirlenirken aranan diğer kriterler şu şekilde:

– Geçtiğimiz yıla göre güçlü büyüme ve rakiplerden daha hızlı olmak,

– Kullanıma açık, hizmete sokulmuş bir ürünün mevcut olması,

– Amerika’da kayda değer faaliyetler göstermek,

– Halka arz edilmiş bir şirket veya bu şirketlerden birinin yan kuruluşu olmamak.

Forbes, bu kriterlere uyan ve listede yer almak isteyen girişimleri aday olmaya davet ediyor. FinTech 50 için iddiası bulunan girişimlerin, duyuru haberinde yer verilen formu 31 Ağustos 2018’e kadar doldurmaları bekleniyor.