JP Morgan daha fazla insanın finansal hizmetlere ulaşmasını sağlayacak

9 Ağustos 2018
228 Görüntüleme

JP Morgan ve CIIE, Hindistan’da yaşayan düşük ve orta düzey gelirli geniş kitleye finansal hizmet sağlamak amacıyla güçlerini birleştirdi.

JP Morgan ve Hindistan’daki Institute of Management Ahmedabad’s Centre for Innovation (CIIE), daha fazla kişinin finansal servislere erişimini sağlamak için Financial Inclusion Lab adlı bir Ar-Ge laboratuvarı kurdu. 9,5 milyon dolarlık bu girişim, Hindistan’da günlük 2 ile 10 dolar arası kazanabilen dar ve orta gelir grubuna yardım etmeye odaklanan FinTech girişimlerine destek olacak.

JP Morgan Güney ve Güney Doğu Asya CEO’su Kalpana Morparia, FinTech hizmetleri Hindistan’daki orta ve dar gelirli insanlara ulaşmadıkça, ülkenin dijital teknolojiye finansal hizmetlere erişim sağlama vizyonunun eksik kalacağını savunuyor.

“Girişimimiz, finansal ürün ve hizmetleri Hindistan’daki bu geniş kitle için erişilebilir hale getirecek FinTech girişimlerini saptayıp, onlara destek olmayı hedefliyor.”

Financial Inclusion Lab geniş bir kitlenin finansal hizmetlere erişmesini sağlayacak

Kurulan bu yeni laboratuvar, geçim kaynakları, finansal erişim, sağlık ve eğitim alanlarında yetersiz hizmet gören toplulukların yararına yeni teknolojiler geliştirmek için Mayıs ayında başlatılan bir program olan IIMA-CIIE’s Bharat Inclusion Initiative’in (BII) bir parçası.

JP Morgan, bu girişime yönelik olarak önümüzdeki dört yıl içinde 7 milyon dolar yatırım yapacak. Bu rakam aynı zamanda bankanın Amerika dışında yapmış olduğu en büyük hayırseverlik vaadi olma özelliğine sahip. Üstelik JP Morgan hiçbir şekilde bu teknoloji yatırımını ticari amaçları doğrultusunda yapmıyor.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Sesli Asistanlar 2.0 ve Bankaların Geleceği
Bankacılık
8 görüntüleme
Bankacılık
8 görüntüleme

Sesli Asistanlar 2.0 ve Bankaların Geleceği

yazar05 - 18 Aralık 2018

Bankacılığın geleceği, tüketicilere bekledikleri dijital ürünleri sunmak üzerine olacaktır. Sesle aktifleşen bankacılık ürünleri, tüketicilerin evde, iş yerinde, arabalarda ve mobil…

Prof. Dr. Selim Yazıcı KPMG Gündem’in sorularını yanıtladı
FinTech
15 görüntüleme
FinTech
15 görüntüleme

Prof. Dr. Selim Yazıcı KPMG Gündem’in sorularını yanıtladı

yazar05 - 18 Aralık 2018

FinTech İstanbul Platformu’nun kurucu ortağı Prof. Dr. Selim Yazıcı, KPMG Gündem'e dünyayı sarsan finansal teknoloji ekosistemini ve Türkiye’deki yansımalarını anlattı. Sizi…

ErisX aldığı yatırımla kripto para sektörüne güven aşıladı
Bankacılık
11 görüntüleme
Bankacılık
11 görüntüleme

ErisX aldığı yatırımla kripto para sektörüne güven aşıladı

Erhan Kahraman - 18 Aralık 2018

Hem büyük finans kuruluşları ve hem de teknoloji şirketleri kripto para dünyasında heyecan verici gelişmelerle haftayı kapattılar. TD Ameritrade’den 30…

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.