JP Morgan daha fazla insanın finansal hizmetlere ulaşmasını sağlayacak

9 Ağustos 2018
155 Görüntüleme

JP Morgan ve CIIE, Hindistan’da yaşayan düşük ve orta düzey gelirli geniş kitleye finansal hizmet sağlamak amacıyla güçlerini birleştirdi.

JP Morgan ve Hindistan’daki Institute of Management Ahmedabad’s Centre for Innovation (CIIE), daha fazla kişinin finansal servislere erişimini sağlamak için Financial Inclusion Lab adlı bir Ar-Ge laboratuvarı kurdu. 9,5 milyon dolarlık bu girişim, Hindistan’da günlük 2 ile 10 dolar arası kazanabilen dar ve orta gelir grubuna yardım etmeye odaklanan FinTech girişimlerine destek olacak.

JP Morgan Güney ve Güney Doğu Asya CEO’su Kalpana Morparia, FinTech hizmetleri Hindistan’daki orta ve dar gelirli insanlara ulaşmadıkça, ülkenin dijital teknolojiye finansal hizmetlere erişim sağlama vizyonunun eksik kalacağını savunuyor.

“Girişimimiz, finansal ürün ve hizmetleri Hindistan’daki bu geniş kitle için erişilebilir hale getirecek FinTech girişimlerini saptayıp, onlara destek olmayı hedefliyor.”

Financial Inclusion Lab geniş bir kitlenin finansal hizmetlere erişmesini sağlayacak

Kurulan bu yeni laboratuvar, geçim kaynakları, finansal erişim, sağlık ve eğitim alanlarında yetersiz hizmet gören toplulukların yararına yeni teknolojiler geliştirmek için Mayıs ayında başlatılan bir program olan IIMA-CIIE’s Bharat Inclusion Initiative’in (BII) bir parçası.

JP Morgan, bu girişime yönelik olarak önümüzdeki dört yıl içinde 7 milyon dolar yatırım yapacak. Bu rakam aynı zamanda bankanın Amerika dışında yapmış olduğu en büyük hayırseverlik vaadi olma özelliğine sahip. Üstelik JP Morgan hiçbir şekilde bu teknoloji yatırımını ticari amaçları doğrultusunda yapmıyor.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Fosun, İsrailli FinTech The Floor’a yatırım yaptı
FinTech
158 görüntüleme
FinTech
158 görüntüleme

Fosun, İsrailli FinTech The Floor’a yatırım yaptı

Erhan Kahraman - 21 Ağustos 2018

APAC bölgesinde faaliyet gösteren Fosun ve Fosun Hani Securities, İsrailli FinTech inovasyon merkezi The Floor için 5 milyon dolar yatırım…

Bankaların rekabeti, müşteri değerlendirmeleriyle şekillenecek
Bankacılık
111 görüntüleme
Bankacılık
111 görüntüleme

Bankaların rekabeti, müşteri değerlendirmeleriyle şekillenecek

Erhan Kahraman - 20 Ağustos 2018

İngiltere'nin finansal düzenleyicileri CMA ve FCA tarafından yayımlanan yeni raporla birlikte, bankacılık sistemi daha şeffaf hale gelirken, müşteri değerlendirmeleri rekabete…

Capital One’ın ortak kimlik patenti onaylandı
Bankacılık
129 görüntüleme
Bankacılık
129 görüntüleme

Capital One’ın ortak kimlik patenti onaylandı

Erhan Kahraman - 20 Ağustos 2018

Capital One tarafından başvurusu sonuçlandırılan yeni patent, kullanıcıların farklı platformlarda ortak bir kimlik doğrulama sistemi kullanmasını sağlayacak. Blockchain, kimlik doğrulama…

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.