JP Morgan daha fazla insanın finansal hizmetlere ulaşmasını sağlayacak

9 Ağustos 2018
199 Görüntüleme

JP Morgan ve CIIE, Hindistan’da yaşayan düşük ve orta düzey gelirli geniş kitleye finansal hizmet sağlamak amacıyla güçlerini birleştirdi.

JP Morgan ve Hindistan’daki Institute of Management Ahmedabad’s Centre for Innovation (CIIE), daha fazla kişinin finansal servislere erişimini sağlamak için Financial Inclusion Lab adlı bir Ar-Ge laboratuvarı kurdu. 9,5 milyon dolarlık bu girişim, Hindistan’da günlük 2 ile 10 dolar arası kazanabilen dar ve orta gelir grubuna yardım etmeye odaklanan FinTech girişimlerine destek olacak.

JP Morgan Güney ve Güney Doğu Asya CEO’su Kalpana Morparia, FinTech hizmetleri Hindistan’daki orta ve dar gelirli insanlara ulaşmadıkça, ülkenin dijital teknolojiye finansal hizmetlere erişim sağlama vizyonunun eksik kalacağını savunuyor.

“Girişimimiz, finansal ürün ve hizmetleri Hindistan’daki bu geniş kitle için erişilebilir hale getirecek FinTech girişimlerini saptayıp, onlara destek olmayı hedefliyor.”

Financial Inclusion Lab geniş bir kitlenin finansal hizmetlere erişmesini sağlayacak

Kurulan bu yeni laboratuvar, geçim kaynakları, finansal erişim, sağlık ve eğitim alanlarında yetersiz hizmet gören toplulukların yararına yeni teknolojiler geliştirmek için Mayıs ayında başlatılan bir program olan IIMA-CIIE’s Bharat Inclusion Initiative’in (BII) bir parçası.

JP Morgan, bu girişime yönelik olarak önümüzdeki dört yıl içinde 7 milyon dolar yatırım yapacak. Bu rakam aynı zamanda bankanın Amerika dışında yapmış olduğu en büyük hayırseverlik vaadi olma özelliğine sahip. Üstelik JP Morgan hiçbir şekilde bu teknoloji yatırımını ticari amaçları doğrultusunda yapmıyor.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Rapor: Türkiye’nin Sanal Cüzdanı
Bitcoin
95 görüntüleme
Bitcoin
95 görüntüleme

Rapor: Türkiye’nin Sanal Cüzdanı

Erhan Kahraman - 18 Ekim 2018

Twentify tarafından gerçekleştirilen yeni bir araştırma, Türkiye'deki kullanıcıların kripto para ve Blockchain'e bakış açılarını masaya yatırıyor. Teknolojinin bu hızlı değişimine…

Westpac’ten girişimler için RegTech yarışması
Bankacılık
66 görüntüleme
Bankacılık
66 görüntüleme

Westpac’ten girişimler için RegTech yarışması

Erhan Kahraman - 18 Ekim 2018

Avustralyalı banka Westpac, RegTech temalı yarışmasıyla yasal mevzuatları şirketler için birer külfet olmaktan çıkarmayı hedefleyen FinTech girişimlerine 40 bin dolara…

Blockchain girişimi Adhara 15 milyon dolar yatırım aldı
Bankacılık
97 görüntüleme
Bankacılık
97 görüntüleme

Blockchain girişimi Adhara 15 milyon dolar yatırım aldı

Erhan Kahraman - 18 Ekim 2018

Merkez bankalarının Blockchain teknolojileriyle tanışmasını kolaylaştıran FinTech girişimi Adhara, Ethereum tasarım merkezi Consensys'ten 15 milyon dolar yatırım aldı. Kripto ekosisteminin…

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.