JP Morgan daha fazla insanın finansal hizmetlere ulaşmasını sağlayacak

9 Ağustos 2018
262 Görüntüleme

JP Morgan ve CIIE, Hindistan’da yaşayan düşük ve orta düzey gelirli geniş kitleye finansal hizmet sağlamak amacıyla güçlerini birleştirdi.

JP Morgan ve Hindistan’daki Institute of Management Ahmedabad’s Centre for Innovation (CIIE), daha fazla kişinin finansal servislere erişimini sağlamak için Financial Inclusion Lab adlı bir Ar-Ge laboratuvarı kurdu. 9,5 milyon dolarlık bu girişim, Hindistan’da günlük 2 ile 10 dolar arası kazanabilen dar ve orta gelir grubuna yardım etmeye odaklanan FinTech girişimlerine destek olacak.

JP Morgan Güney ve Güney Doğu Asya CEO’su Kalpana Morparia, FinTech hizmetleri Hindistan’daki orta ve dar gelirli insanlara ulaşmadıkça, ülkenin dijital teknolojiye finansal hizmetlere erişim sağlama vizyonunun eksik kalacağını savunuyor.

“Girişimimiz, finansal ürün ve hizmetleri Hindistan’daki bu geniş kitle için erişilebilir hale getirecek FinTech girişimlerini saptayıp, onlara destek olmayı hedefliyor.”

Financial Inclusion Lab geniş bir kitlenin finansal hizmetlere erişmesini sağlayacak

Kurulan bu yeni laboratuvar, geçim kaynakları, finansal erişim, sağlık ve eğitim alanlarında yetersiz hizmet gören toplulukların yararına yeni teknolojiler geliştirmek için Mayıs ayında başlatılan bir program olan IIMA-CIIE’s Bharat Inclusion Initiative’in (BII) bir parçası.

JP Morgan, bu girişime yönelik olarak önümüzdeki dört yıl içinde 7 milyon dolar yatırım yapacak. Bu rakam aynı zamanda bankanın Amerika dışında yapmış olduğu en büyük hayırseverlik vaadi olma özelliğine sahip. Üstelik JP Morgan hiçbir şekilde bu teknoloji yatırımını ticari amaçları doğrultusunda yapmıyor.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Dünyanın bir numaralı kadın start-up’ı Türkiye’den çıkabilir
FinTech
8 görüntüleme
FinTech
8 görüntüleme

Dünyanın bir numaralı kadın start-up’ı Türkiye’den çıkabilir

yazar05 - 22 Mart 2019

Visa (NYSE: V), start-up’lara yönelik “Visa Everywhere Initiative” yarışmasını bu yıl ilk kezdünya çapında sadece kadın start-up’lara özel gerçekleştiriyor.  2015 yılından bu yana…

AXA Sigorta CEO’su Yavuz Ölken sigorta sektöründeki dijitalleşmeyi anlattı
InsurTech
15 görüntüleme
InsurTech
15 görüntüleme

AXA Sigorta CEO’su Yavuz Ölken sigorta sektöründeki dijitalleşmeyi anlattı

yazar05 - 20 Mart 2019

BloombergHT ekranlarında yayınlanan ve Sefer Yüksel'in sunduğu Finansal Teknoloji Programı'na AXA Sigorta CEO'su Yavuz Ölken konuk oldu. Ölken, sigorta sektöründeki…

Mi Pay, Hindistan’da kullanıma sunuldu
FinTech
14 görüntüleme
FinTech
14 görüntüleme

Mi Pay, Hindistan’da kullanıma sunuldu

yazar05 - 20 Mart 2019

Bir süredir beta testinde olan Xiaomi'nin ödeme hizmeti Mi Pay, Hindistan'da kullanıma sunuldu. UPI (Unified Payments Interface) teknolojisi tabanlı uygulama…

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.