DBS Bank, popüler mesajlaşma uygulamalarını kullanarak müşterilerine çok daha hızlı ve kolay hizmet vermek için yeni bir uygulamayı piyasaya sürüyor.

Singapur merkezli DBS Bank, varlık hesabına sahip müşterilerinin, bireysel müşteri temsilcileriyle kolay bir şekilde iletişim kurmalarını sağlamak amacıyla, WhatsApp ve WeChat üzerinden yeni bir hizmet başlattı.

Bir Regtech girişimi olan FinChat tarafından geliştirilen DBS Wealth Chat hizmeti, yasal düzenlemelere uyarak, bankanın müşterilerine hızlı mesajlaşma kolaylığı sağlıyor.

Bireysel müşteri temsilcileri, bu hizmetle ilgilenen müşterilerini özel sohbet gruplarına ekleyebilirler. Kurulan sohbet grubu içerisinde gerçekleşen yazışmalar ve dosya alışverişleri ise, müşteri temsilcilerinden bağımsız olarak banka tarafından arşivlenecek.

DBS Wealth Chat bankacılık hizmetlerinde yeni bir kanal oluşturacak

DBS Wealth Chat hizmeti başlangıçta, DBS baş yatırım bürosu raporları, araştırma fikirleri ve Singapur müşterileri ile yapılan özel davetler gibi içerikleri paylaşmak için kullanılacak.

Banka yeni sistemin kayıtlı telefon görüşmelerine önemli bir alternatif sunduğunu düşünüyor. Bireysel temsilciler bu sayede hareket halindeyken bile kolaylıkla müşterileriyle iletişim halinde olabilecekler. DBS Wealth Chat, iletişimi daha basit hale getirirken, aynı zamanda yaklaşım yılda 10 bin adam-saatlik tasarruf sağlayacak.