CoinVantage yatırımcılara özel kripto araçları geliştiren Picks&Shovels ile güçlerini birleştirme kararı aldı.

Sekiz kişilik kadrosuyla Interchange adı verilen yeni oluşum, aralarında fon yöneticileri, riskten koruma fonları ve dijital borsaların da olduğu 100’den fazla firmaya yazılım uygulamaları geliştirecek.

Interchange, ortaya koyacağı ürünün piyasadaki rakiplerinden çok daha üstün olacağını söyleyen ekip, projeleri üzerinde oldukça özenli olduklarını ifade etti. Yeni ortakların da katılımıyla geliştirilen uygulamaların kapsamı önemli ölçüde genişleyecek.

MG Stover kurucusu, Interchange’in potansiyeline güveniyor

CoinVantage, Cuma günü açıklanan birleşmeye kadar, 2017 yılından bu yana MG Stover’a bağlı olarak çalışıyordu. Özellikle kripto paralar söz konusu olduğunda, daha önceden de tecrübeleri bulunan firma, 2014 yılından beri bu alanda aktif faaliyet gösteriyor.

MG Stover kurucusu ve CEO’su Matt Stover birleşmeyle ilgili olarak yaptığı açıklamada, Picks&Shovels ile olan birleşmenin üstün ürünleri ortaya çıkaracağını ifade etti. CEO Stover, Interchange’in önümüzdeki dönemlerde dijital varlık yönetiminde dünyanın sayılı firmalarından biri olmasını bekliyor.

Coindesk’in haberine göre Picks&Shovels, daha önce hem medya hem de sosyal platformlarda yaptığı girişimlerle tanınan Galligan, ZeroBlock kurucu ortaklarından Held ve RTBTC kurucusu Moody üçlüsünün bir araya gelmesiyle oluşan güçlü bir ekip.