Interchange, 100’den fazla firmaya yazılım uygulamaları geliştirecek!

28 Aralık 2018
62 Görüntüleme

CoinVantage yatırımcılara özel kripto araçları geliştiren Picks&Shovels ile güçlerini birleştirme kararı aldı.

Sekiz kişilik kadrosuyla Interchange adı verilen yeni oluşum, aralarında fon yöneticileri, riskten koruma fonları ve dijital borsaların da olduğu 100’den fazla firmaya yazılım uygulamaları geliştirecek.

Interchange, ortaya koyacağı ürünün piyasadaki rakiplerinden çok daha üstün olacağını söyleyen ekip, projeleri üzerinde oldukça özenli olduklarını ifade etti. Yeni ortakların da katılımıyla geliştirilen uygulamaların kapsamı önemli ölçüde genişleyecek.

MG Stover kurucusu, Interchange’in potansiyeline güveniyor

CoinVantage, Cuma günü açıklanan birleşmeye kadar, 2017 yılından bu yana MG Stover’a bağlı olarak çalışıyordu. Özellikle kripto paralar söz konusu olduğunda, daha önceden de tecrübeleri bulunan firma, 2014 yılından beri bu alanda aktif faaliyet gösteriyor.

MG Stover kurucusu ve CEO’su Matt Stover birleşmeyle ilgili olarak yaptığı açıklamada, Picks&Shovels ile olan birleşmenin üstün ürünleri ortaya çıkaracağını ifade etti. CEO Stover, Interchange’in önümüzdeki dönemlerde dijital varlık yönetiminde dünyanın sayılı firmalarından biri olmasını bekliyor.

Coindesk’in haberine göre Picks&Shovels, daha önce hem medya hem de sosyal platformlarda yaptığı girişimlerle tanınan Galligan, ZeroBlock kurucu ortaklarından Held ve RTBTC kurucusu Moody üçlüsünün bir araya gelmesiyle oluşan güçlü bir ekip.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

FinTech İstanbul – E-Posta Bülteni – 25 Mart 2019
Newsletter
5 görüntüleme
Newsletter
5 görüntüleme

FinTech İstanbul – E-Posta Bülteni – 25 Mart 2019

Ahmet Usta - 25 Mart 2019

FinTech Ekosisteminden Öne Çıkan Başlıklar Geçen haftanın öne çıkan FinTech içerikleri ile karşınızdayız. Günlük temassız ödeme adedi 1 milyona ulaştı…

Banca Transilvania açık bankacılık platformunu duyurdu
Bankacılık
8 görüntüleme
Bankacılık
8 görüntüleme

Banca Transilvania açık bankacılık platformunu duyurdu

yazar05 - 23 Mart 2019

Romanya merkezli Banca Transilvania, FinTech'lerin banka hizmetleri ile entegrasyonunu test etmesine imkan sağlayacak açık bankacılık platformu duyurdu. BT Açık Bankacılık…

JPMorgan Chase işe alımlar için video oyunlarını test ediyor
FinTech
15 görüntüleme
FinTech
15 görüntüleme

JPMorgan Chase işe alımlar için video oyunlarını test ediyor

yazar05 - 23 Mart 2019

JPMorgan Chase & Co, stajyerleri işe alırken nörobilim tabanlı video oyunlarını kullanmak istiyor. Şirketin amacı aday havuzunu odaklı bir şekilde…

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.