Goldman Sachs, dijital varlık yönetimi girişimi Nutmeg’e 45 milyon pound yatırım yaptı. Goldman Sachs Ana Stratejik Yatırımlar Grubu, fonlama turuna Hong Kong menşeli bir finansal danışmanlık firması olan Convoy ile beraber liderlik etti.

Altı yıl önce kurulan Nutmeg, %40’ı daha önce herhangi bir yere yatırım yapmamış olan 60,000’i aşkın müşterisiyle Avrupa’nın en büyük dijital varlık yönetimi şirketi oldu. Firma, şu anda Birleşik Krallık’ta en büyük sekizinci varlık yönetici konumunda ve bu yatırımla beraber yıl sonunda ilk beş içinde olmayı hedefliyor.

Ayrıca Nutmeg, bu yatırımla birlikte teknolojisini ve operasyonel becerisini uluslararası B2B ortaklıklarında kullanarak İngiltere dışına açılmayı da planlıyor. 

Nutmeg CEO’su Martin Stead; kısa vadede Birleşik Krallık ve dünya çapında milyonlarca yatırımcıya hizmet edecek global bir dijital varlık yönetimi şirketi olmaya odaklandıklarını belirtti. Bunun için vizyon, liderlik ve destekçilerinden gelecek yatırımın gerektiğini ve Nutmeg’in üçüne de sahip olduğunu sözlerine ekledi.

Bu yatırım Goldman Sachs için perakende piyasadaki başka bir adım manasına geliyor. Şirket, daha önce de Birleşik Krallık’ta online tasarruf hesabı Marcus’u piyasaya sürmüştü.