Çin’den Dubai’ye gelen turist sayısının son beş yılda iki katından fazla artması sebebiyle Emirates Alışveriş Merkezi harekete geçti.

Çin’de akıllı telefon kullananların %83‘ü mesajlaşma ve alışveriş işlemlerini mobil uygulamalar aracılığı ile yapıyorlar. WeChat uygulaması da Çin vatandaşları tarafından en çok kullanılan mesajlaşma, sosyal medya ve mobil ödeme uygulaması olarak öne çıkıyor.

Bu nedenle 630’dan fazla mağazası, 100’den fazla restoranı, 7000’den fazla park yeri bulunan Dubai’nin en büyük alışveriş merkezlerinden biri olan Emirates, Şubat ayında WeChat Pay uygulamasını ve kullanım alanlarını perakende satış mağazalarına tanıttı.

WeChat Pay e-cüzdan uygulaması müşterilere nakitsiz işlem kolaylığı getirdiğinden Çinli ziyaretçileri alışveriş merkezine çekmek için bir fırsat olarak görüldüğü vurgulandı. Uygulama ile kolay alışverişin yanı sıra en iyi oteller ve eğlence seçenekleri ile Çinli turistlerin deneyimlerine yenilerinin sunulması, dijital çağa ayak uydurulması, rekabetin ve satış miktarının arttırılması için uygulamanın kullanımının desteklenmesi için çağrıda bulunuldu.

Bu çağrı olumlu karşılık bularak alışveriş merkezinde WeChat Pay uygulaması ile alışveriş işlemleri kabul edilmeye başlandı ve böylece Çinli müşterilere sunulan hizmetler hem çeşitlendirilmiş oldu hem de müşteri memnuniyeti arttırıldı.

Müşteri deneyimi ve memnuniyeti günümüzde ciddi bir odak noktası olmaya ve sektörü tetiklemeye devam etmektedir.


Bu haberi bizlerle paylaşan Nesrin İlker Peker‘e teşekkür ederiz

1969 yılında Kocaeli’de doğan Nesrin İlker Peker, 1991 yılında ODTÜ Matematik Bölümü’nden mezun oldu ve aynı yıl İş Bankası Bilgi İşlem Müdürlüğü’nde Yazılım Uzmanı olarak işe başladı. 2004 yılında Yazılım Geliştirme Müdürlüğü’nde Müdür Yardımcısı olan Peker, 2012 yılında Direktör olarak banka iştiraki Softtech A.Ş. de görevlendirildi. 20 yılı aşkın bir süre İş Bankası’nın kartlı ödeme sistemleri altyapı ve yazılımlarının geliştirilmesi konusunda yöneticilik yaptı. 2019 Ocak ayından itibaren kartlı ödeme sistemleri danışmanlığı vermektedir. Nesrin İlker Peker İngilizce ve Fransızca bilmektedir, evli ve iki çocuk annesidir.