İngiltere merkezli Railsbank Technology, ABD genelinde API destekli, bankacılık ve ödeme hizmetleri sunabilmek için ABD merkezli Cross River Bank ile anlaştı.

Yeni açık bankacılık çağı ve PSD2 düzenlemeleri, bankalar ve FinTech firmaları arasındaki iş birliğinin kapısını sınır ötesine açtı.

Railsbank, kendilerinde mevcut olmayan yeni platformlar aracılığı ile İngiltere ve Avrupa’daki müşterilerinin ABD’ye girmelerini sağlayacak anlaşmayı Şubat ayında Cros Over Bank ile yaparak sınır ötesi açık bankacılık için güzel bir örnek oluşturdu.

Railsbank ve Cross River Bank, FinTech müşterilerine yeni entegrasyon ve uygulamalar sunabilmek için birbirlerine platformlarını da tamamen açtılar. Böylece müşterilerine uluslararası alanda hareket serbestliği kazandırdılar.

Bu ortaklık, Railsbank’ın mevcut ve yeni küresel müşterilerine nakit ve ödeme transferleri gibi uluslararası bankacılık hizmetlerini kesintisiz, hızlı ve zamanında yapmalarına yardımcı olurken aynı zamanda müşterilerini yenilikçi çözümlerle tanıştırma fırsatı da veriyor.

Cross River Bank, Cros Over Operating System ile FinTech müşterilerine kişiselleştirilebillir, güvenli ve kolayca entegre olabilecekleri bankacılık hizmetlerini sağlıyor. Bu nedenle Railsbank tarafından ortaklık için tercih edildiği anlaşılıyor.

Banking-as-a-Service (BaaS)‘ın Atlantik’in her iki tarafına tek bir API aracılığı ile gönderilmesi Railsbank için son derece önemli bir hareket olarak değerlendirilmektedir.

Açık bankacılığın önümüzdeki günlerde daha da çeşitlenmesini bekliyoruz.


Bu haberi bizlerle paylaşan Nesrin İlker Peker‘e teşekkür ederiz

Nesrin İlker Peker
1969 yılında Kocaeli’de doğan Nesrin İlker Peker, 1991 yılında ODTÜ Matematik Bölümü’nden mezun oldu ve aynı yıl İş Bankası Bilgi İşlem Müdürlüğü’nde Yazılım Uzmanı olarak işe başladı. 2004 yılında Yazılım Geliştirme Müdürlüğü’nde Müdür Yardımcısı olan Peker, 2012 yılında Direktör olarak banka iştiraki Softtech A.Ş. de görevlendirildi. 20 yılı aşkın bir süre İş Bankası’nın kartlı ödeme sistemleri altyapı ve yazılımlarının geliştirilmesi konusunda yöneticilik yaptı. 2019 Ocak ayından itibaren kartlı ödeme sistemleri danışmanlığı vermektedir. Nesrin İlker Peker İngilizce ve Fransızca bilmektedir, evli ve iki çocuk annesidir.