EY Raporu: Avustralya Insurtech Ekosistemi

17 Mayıs 2019
17 Görüntüleme

Insurtech yani sigortacılık teknolojileri, FinTech ile doğrudan bağlantılı bir alan. Bu çerçevede küresel danışmanlık firması EY tarafından hazırlanan Avustralya Insurtech Ekosistemi (An assessment of the Australian Insurtech ecosystem) başlıklı rapor bizlere geniş bir bakış açısı kazandırıyor.

Avustralya’nın Insurtech ekosistemi olgunlaşıyor ve büyüyor. Özellikle sağlık ve hayat sigortası pazarları en hızlı gelişme gösteren alanlar.

Öte yandan ekosistemin oyuncuları ve düzenleyicleri Insurtech inovasyonunun potansiyelini anlasa da, operasyonel kısıtlamalar, eski sistemler, teknolojik gereksinimler, uyumluluk sorunları ve müşteri gizliliği ile güvenliği konusundaki endişeler sektörün büyümesi önünde bir engel teşkil ediyor.

EY tarafından Avustralya Insurtech ekosistemini ele alan rapor, daha güçlü işbirliğini neyin engellediğine ve insurtech’lerin odaklandığı mevcut değer zincirinin genişleyen alanlarını ele alıyor. Yenilikçi ürünlere, zorlayıcı müşteri deneyimlerine ve daha değerli kaynaklar kazanmak için önemli fırsatlara sahip bir endüstri resmini çiziyor. Tüm taraflara arasında işbirliğinin önemini vurguluyor.

Yapılan çalışma her ne kadar Avustralya odaklı olsa da aslında genel olarak Insurtech ekosisteminde ele alınması gereken temel problemleri örnekliyor ve bunlar için getirdiği çözüm önerileri ve tavsiyeleri ile genel bir rehber niteliği taşıyor.

İlgili raporu buradan indirebilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Açık bankacılığın süreklilik imtihanı
Açık Bankacılık
4 görüntüleme
Açık Bankacılık
4 görüntüleme

Açık bankacılığın süreklilik imtihanı

Ahmet Usta - 24 Mayıs 2019

Açık Bankacılık servislerindeki erişim sorunları yeni soruları gündeme taşırken, kesintilerin bu alandaki gelişmeler için yavaşlatıcı bir etkisi olup olmayacağı soru…

Standard Chartered Trade AI motorunu piyasaya sürdü
FinTech
4 görüntüleme
FinTech
4 görüntüleme

Standard Chartered Trade AI motorunu piyasaya sürdü

Tahsin Özyer - 23 Mayıs 2019

Standard Chartered, IBM ile ortaklığa giderek ticari evrak işlemleri için 'artırılmış zeka' olarak nitelendirdiği motorunu duyurdu. Ticari belgeler geleneksel yolla…

Alipay ve ininal Çinli turistler için iş birliğine gitti
FinTech
18 görüntüleme
FinTech
18 görüntüleme

Alipay ve ininal Çinli turistler için iş birliğine gitti

Tahsin Özyer - 23 Mayıs 2019

Türkiye'nin önde gelen FinTech şirketlerinden olan ininal, Alipay'in ülkedeki ilk iş ortağı oldu. Yapılan anlaşma Türkiye'ye gelen Çinli ziyaretçilerin çeşitli…

Yorum Bırakın

e-Posta adresiniz gizli kalacak

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.