KOBİ odaklı ‘neo-bankacılık’ platformu Open, Visa ile stratejik bir ortaklığa gittiğini açıkladı. Ödeme teknolojilerinin önde gelen firmalarından Visa, Open ile birlikte KOBİ’ler için bankacılık hizmetlerini geliştirecek.

Şirketin yaptığı açıklamada FinTech girişimi, bu iş birliğinin Open’ın KOBİ‘ler için işletme kredi kartı, ödeme ağ geçidi alımı ve gerçek zamanlı ödemeler gibi yenilikçi ürünlerden oluşan bir ürün grubu başlatmasını sağlayacağı belirtiliyor.

Open, işletme kredi kartının, KOBİ’lerin ve girişimlerin kredi geçmişinden ziyade fonlamaya hak kazanmalarına yardımcı olmak üzere özel olarak tasarlanmış ilk kartlarından biri olacağını da söylemeden geçmiyor.

Open CEO’su Arnish Achutan konuya yönelik: “Bu iş birliğiyle birlikte Open, Visa’nın ödemeler alanındaki liderliğini ve uzmanlığını kullanarak KOBİ’ler için kredi, gider yönetimi, ödeme işleme gibi konularda yenilikçi çözümler yaratacaktır.” ifadelerini kullandı.

Open yaptığı açıklamada kartın, işletmelerin harcamalarını ve ödemelerini yönetmelerine yardımcı olacak, çalışanlara verilebilecek, limitleri belirlenebilecek ve sorunsuz gider dosyalaması için Whatsapp ile entegre hale getirilebilecek bir gider yönetimi araçları paketi ile geleceğini de belirtti.

Ayrıca bu kredi kartı, girişimlerin harcamaları için puan kazanmalarını sağlayan çeşitli yazılım abonelikleri, bulut barındırma ve ortak çalışma alanlarında indirimler için kullanılabilecek yenilikçi bir ödül programı ile birlikte gelecek.

Visa iş birliği ile birlikte Open’ın KOBİ bankacılığı alanındaki faaliyetlerini artırması ve daha yenilikçi çözümlerle işletmelerin ihtiyaçlarını en uygun şekilde gidermesi bekleniyor.