AML Strateji Rehberi, bankacılık ve finans dünyasının en vazgeçilmez temel bileşenlerinden birisi olan ‘Kara Para Aklamayı Önleme’ süreçlerini teknoloji ekseninde ele alıyor ve önerileri ile yol gösteriyor.

Kara Para Aklamayı Önleme (Anti-Money Laundering – AML) modern finans, bankacılık ve FinTech dünyasının vazgeçilemez ve kritik bileşenlerinden birini oluşturuyor. Bu kavramı daha iyi anlamak için teknoloji, FinTech ve RegTech kavramlarının tarihsel gelişim sürecini anlatarak giriş sunan AML Strateji Rehberi bankacılık ve finans sektörü dışındaki kişilerin dahi anlayabileceği bir içerik sunuyor.

Dijital Kimlik, Uzaktan Müşteri Edinimi gibi yenilikçi çözümler ile beraber önemi giderek artan AML kavramı her bir bileşeni ayrı ayrı ele alınarak okuyucusuna anlatılıyor.

AML çözümleri ve teknolojileri üzerine verilen detaylı ve akıcı bilgileri, bir AML çözümü seçerken öne çıkan kritik noktaların ele alındığı ve stratejik bir rehber niteliğinde tavsiyelerin yer aldığı bölüm takip ediyor. Böylece okuyucular sadece AML hakkında gerekli bilgileri değil aynı zamanda raporun hedeflediği stratejik bir seçim yapma imkânı için yol haritasına da ulaşmış oluyor.

Çeşitli başarı örnekleri ile AML dünyasına dair bir kapsamlı görüş de sunan rapor; bankacılık, finans ve FinTech dünyasındaki işletmeler ve profesyoneller için benzersiz bir kaynak olma niteliğine sahip.

2002 yılında İstanbul’da kurularak bugün küresel ölçekte faaliyet gösteren; finansal kurumlar ve işletmeler için teknik danışmanlık, dış kaynak hizmetleri, bağımsız / SaaS AML ve finansal mesajlaşma yazılımı çözümleri sunan Fineksus ve 2016 yılında Türkiye’nin bölgesinde güçlü bir FinTech ekosistemine sahip olması vizyonu ile faaliyetlerine başlayan FinTech İstanbul Platformu iş birliği ile özenli bir çalışmanın ürünü olan AML Strateji Rehberi, Türkçe ve İngilizce olarak iki ayrı dilde yayımlandı. Aşağıdaki butonlar üzerinden kısa bir kayıt verilerek “AML Strateji Rehberi” çalışmasına ücretsiz olarak erişmek mümkün.