Kredi kartı düzenleyicisi Citi ve Güneydoğu Asya’nın lider süper uygulaması Grab, Asya Pasifik bölgesi için yapılan ortaklıkla API özellikle kredi verme özelliğini duyurdu.

İlk olarak Singapur’da başlayacak uygulama daha sonra diğer ülkelere de yayılacak. Bölgedeki Citi kredi kartı müşterileri, API aracılığıyla Grab uygulamasını kullanarak kişisel taksitli kredi (veya Citi Quick Cash) için başvurabilecekler.

Bu iş birliği ile birlikte Citi’nin kredi kriterlerini karşılayan müşteriler, Grab uygulaması aracılığıyla Citi’den kredi başvurusunda bulunabilecekler. Geri ödemeler için 12 ila 60 ay arasında değişen esnek seçenekler sunulacak.

Citi Bölgesel Ortaklıklar Başkanı Sanjay Nabiar konuyla ilgili olarak “Citi, Grab uygulamasında kişisel krediler sunan ilk banka ortağı olmaktan gurur duyuyor. Grab ile ortaklığımız, dijital ekosistemlerdeki varlığımızı genişletmeye devam ederken gittikçe güçlendi. Asya’daki tüketicilerin, giderek artan bir şekilde ödeme ve kredi verme ihtiyaçları da dahil olmak üzere çeşitli yaşam tarzı ve günlük ihtiyaçlar için dijital uygulamaları kullanmaya meyilli olduklarını uzun zamandır biliyoruz. Dijital öncelikli olarak genişleyen müşteri tabanımızla ilişkimizi derinleştirirken Grab ile stratejik ortaklığımızı ilerletmekten heyecan duyuyoruz.” ifadelerini kullandı.

API bağlantısı sayesinde, uygun müşteriler bir iş ortağının e-ticaret sitesinde veya uygulamasında Citi tarafından geliştirilen ve kontrol edilen güvenli bir bağlantı kullanarak belirli işlemleri gerçekleştirebilecek. Grab uygulaması üzerinden bir Citi Quick Cash başvurusu yapıldığında, bilgiler daha sonra kredinin Citi tarafından işleneceği, inceleneceği ve ödeneceği API’ler aracılığıyla Citi’ye gönderiliyor.

Grab Financial Group Genel Müdürü Ankur Mehrotra ie yapılan iş birliğine yönelik şu ifadeleri kullandı: “Grab, sorumlu kredi erişimi ile müşterilerimizin günlük kredi ihtiyaçlarını karşılama konusunda kararlı. Bunu yapmak için Citi ile ortaklık kurmaktan heyecan duyuyoruz ve nitelikli kullanıcılar için ilk kez kusursuz bir Grab uygulaması deneyimi aracılığıyla bir finansman çözümü sunuyoruz. Singapur’da dijital finans hizmetlerini hızla benimseyen ve finansal sağlıklarını korumakla daha fazla ilgilenen daha fazla tüketiciyle, bu entegre çözümün mali durumlarını daha kolay yönetmelerine yardımcı olacağını umuyoruz.

Citibank FinTech pazar yeri kuruyor

KaynakFinextra