Popüler internet tarayıcılarından Opera, tarayıcı içi geri ödeme (cashback) ve ödeme araçlarını paketini duyurdu.

Dify markası altında duyurulan ürünler, genç ve hızla büyüyen bir grubu hedefleyerek benzersiz bir tarayıcı içi hizmetler sunmayı vadediyor.

Dify uygulamasının ilk sürümü, tüketicilerin Opera tarayıcısı üzerinden erişilen ortak web sitelerinde yapılan satın alımlar için iade (cashback) almalarına olanak tanıyacak. Ayrıca Opera kullanıcıları, üçüncü taraf uzantılarını devre dışı bırakarak alışveriş yaparken verilerini koruyan özel bir alışveriş moduna da erişebilecekler.

Opera tarayıcıları ve fintech çözümlerinden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Krystian Kolondra’nın konuya yönelik yaptığı açıklamalar şöyle: “Her gün milyonlarca insan internetten alışveriş yapıyor ve ödemelerini Opera tarayıcılarını kullanarak yapıyor. Bunun en yüksek potansiyele sahip alanlardan biri olduğunu düşünüyoruz: Dify ile, kullanıcıların alışveriş deneyimini iyileştirmek ve aynı zamanda finansal olarak ödüllendirici hale getirmek için tarayıcıyı ve üstün bir cüzdanın birlikte daha iyi çalışmasını sağlıyoruz.

Kullanıcılar, ilk önce bir cari hesap açmak için Dify uygulamasını kullanabilecek ve alışveriş yapmak için ücretsiz bir sanal Mastercard banka kartı alabilecek. Ayrıca bunu, Opera tarayıcısı içindeki alışveriş modunu kullanarak yapılan satın alımlar için para iadesi toplamak için de kullanabilecekler. Satın alma işlemlerini gerçekleştirmek için Dify kartını kullananlar ek para iadesi alacak.

Opera’nın gelecek planları arasında tasarruf yönetimi, kredi ve yatırım fırsatları, anında para iadesi gibi daha fazla cüzdan hizmetinin etkinleştirilmesi yer alıyor.

Opera finansal hizmetler alanında büyümek istiyor