Güney Kore merkezli kredi kartı düzenleyicisi Hyundai Card, Z jenerasyonunu hedefleyen yeni kredi kartlarını piyasaya sürdü.

The Korea Herald’ın haberine göre yeni kredi kartları “Hyundai Card Z” markası altında dağıtılacak. Kartlar, Netflix gibi çevrimiçi video hizmetlerinde ve E-Mart dahil olmak üzere perakende alışveriş merkezlerinde indirimler gibi çeşitli avantajlarla birlikte geliyor. Ayrıca, Z sürümü kartlar üç türe ayrılıyor: Aile, İş ve Ontact (temassız online hizmetleri tanımlayan teni bir terim)

Kart, alışveriş merkezleri, büyük süpermarketler ve yemek dağıtım uygulamaları gibi ailenin günlük yaşam harcamalarına yönelik de indirimler sunuyor. Örneğin, kart sahipleri E-Mart’ta ve yemek dağıtım uygulaması Baemin’de yaptıkları alışverişlerde yüzde 10’a varan indirimden yararlanabiliyorlar.

Öte yandan Hyundai Card Z Work kart sahipleri, Starbucks ve Coffee Bean & Tea Leaf’de kahvelerde yüzde 50, toplu taşıma veya taksi ücretlerinde ise yüzde 10 indirim alabiliyorlar.

Z jenerasyonunun tüketimdeki varlığı arttıkça kart sağlayıcılar ve ödeme şirketleri de bu tüketim grubunun alışkanlıklarına uygun hizmetler çıkartmakta birbirleriyle yarışıyorlar. Hyundai Motor Group’ın iştiraki olan Hyundai Card, yeni kartlarıyla birlikte Z jenerasyonunun ihtiyaçlarını en uygun şekilde karşılamayı hedefliyor.

X kuşağı pandemi sırasında ‘şimdi al sonra öde’ çözümlerine yöneldi

KaynakTheKoreaHerald