eBay CEO’su Jamie Iannone, online alışveriş platformunun müşteriler için yeni ödeme seçenekleri aradığını söyledi.

Kripto para birimleri de şirketin aradığı yeni ödeme seçenekleri arasında yer alıyor. Iannone, e-ticaret firmasının aynı zamanda NFT’leri kullanmanın yollarını araştırdığını belirtti.

En büyük online alışveriş platformlarından birinin kripto para birimleri kullanmaya başlaması teknolojinin benimsenmesine yönelik büyük bir adım olabilir.

Geçtiğimiz aylarda ödeme devi PayPal‘ın sunduğu ‘Kripto ile Ödeme’ seçeneği de kripto para birimlerine yönelik benzer bir etki yaratmıştı. Bu seçenek, PayPal’ın Amerikalı müşterilerinin bitcoin (BTC), ether (ETH), bitcoin cash (BCH) ve litecoin (LTC) ile ödeme yapmasına olanak tanıyor. Bunun üzerine Coinbase, kullanıcılarının PayPal üzerinden borsada ödeme yapabileceklerini duyurmuştu. PayPal’ın eBay ile geçmişine bakarsak belki de benzer bir entegrasyon yapabilirler.

PayPal CEO’su Dan Schulman’a göre kripto tarafındaki talep, başlangıçta bekledikliernin birkaç katı daha yüksek oldu. Firma, mobil hizmet uygulaması olan Venmo için ‘Crypto on Venmo’ uygulaması başlatarak müşterilerinin uygulama içinde kripto alım satım yapmalarını ve tutmalarına imkân tanıyor.

PayPal CEO’su: “Bu sadece başlangıç”

KaynakYahoo Finance